Emniyet Genel Müdürünün evi soyuldu

Emniyet Genel Müdürünün evi soyuldu.29049
  • Giriş : 07.05.2009 / 13:07:00
  • Güncelleme : 07.05.2009 / 13:12:19

Emniyet Genel Müdürü’nün yaşadığı apartman dairesine hırsız girdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

HABER AKTÜEL - Avusturya'nın başkenti Viyana Emniyet'inden yapılan açıklamada hırsızların verdiği zarar ve çalınan eşyalar hakkında bilgi verilmedi.

 

Emniyet Genel Müdürü Karl Mahrer, geçtiğimiz Mart ayında evinin gayet güvenli olduğunu ve hırsızlara karşı korunabilir olduğunu verdiği bir gazete röportajında söylemişti. Gündüz vakti makamında mesaide olan emniyet müdürünün ev halkı da dışarda olunca, hırsızlar kapıyı kırarak daireyi soymuşlar. Mahrer gazetelere yaptığı açıklamasında; "Her vatandaşımızda olduğu gibi benimde yaşadığım bu durum Viyana polisi hırsızlık masası tarafından incelenecektir" dedi.

 

Ülkede hiciv konusu oldu

 

Ülke medyasında hiciv konusu olan hırsızlık vakası önümüzdeki sene yapılacak olan Viyana belediyesi seçimlerine de çoktan malzeme oldu. Avusturya Halk Partisi (ÖVP), Sosyal Demokrat Partili (SPÖ) Belediye Başkanı Michael Häupl'a yüklenirken, yabancı düşmanlığı söylemleri ile bilinen Özgürlükçü Parti (FPÖ) siyasileri, “bütün bu suç oranları, doğu bloğu ülkelerine açılan Şengen kapıları ile birlikte artmayı başladı. Yabancılara karşı daha sert önlemler alınmalı” diye açıklama yaparak kıssadan hisse çıkardılar.

 

Selçuk Şeker // Viyana

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*