Emniyet kuş uçurtmuyor

Emniyet kuş uçurtmuyor.19409
  • Giriş : 22.03.2009 / 13:26:00
  • Güncelleme : 22.03.2009 / 13:27:49

Yüzbinlerce kişinin miting nedeniyle Kazlıçeşme Meydanı'nda

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Zeytinburnu Kazlıçeşme'de yapılacak "Büyük İstanbul Mitingi" için, AK Partili milletvekilleri, belediye başkan adayları ve partililer Halkalı'dan trenle yola çıktı. Bin 500 kişilik "AK Tren"le Kazlıçeşme Meydanı'na giden partililerin bayram coşkusu içinde oldukları görüldü.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı miting için sıkı şekilde çalıştı. Mitingde herhangi bir sorun yaşanmaması için yoğun bir çalışma yürütülürken, katılacak vatandaşların mağdur olmaması için de her türlü detay düşünüldü. Saat 12.00'de başlayacak mitinge Anadolu Yakası'ndan gelecek vatandaşlar için özel vapur seferleri düzenlenecek. Üsküdar, Kadıköy, Maltepe, Adalar ve Bostancı, Tuzla, Beykoz, Pendik ve Kartal'dan motorlar kaldırıldı. Avrupa Yakası'ndan Kazlıçeşme'ye gidecek vatandaşlar için de Sarıyer, Beşiktaş ve Eyüp'ten motor seferleri düzenlenecek.

Ayrıca kara ulaşımında da kolaylık sağlanacak. Zeytinburnu Metrobüs Durağı, Cevizlibağ Metrobüs Durağı, Eminönü İskelesi, Zeyport iskelesi, Taksim Meydanı ve Edirnekapı Şehitlik Durağı'ndan ring araçları ile seferler yapılacak.

Yüzbinlerce kişinin katılması beklenen miting nedeniyle Kazlıçeşme Meydanı'nda üst düzey güvenlik önlemleri alındı. İstanbul Emniyeti ve İstanbul Valiliği alanda neredeyse kuş uçurtmayacak. Çevre binaların çatılarına keskin nişancılar yerleştirilirken, binlerce güvenlik görevlisi de alanda hazır bulunacak.

Öte yandan, miting günü yağmur yağması ihtimaline karşı gerekli tedbirlerin de alındığı bildirildi. Partililer, havanın yağışlı olması halinde vatandaşlara yağmurluk dağıtacak. Mitingde herhangi bir aksaklık olmaması için 5 binden fazla partili gencin görev yapacağı ve herhangi bir aksaklığa meydan bırakmayacağı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*