Emniyet müdürlüğünün dibinde araç kundakladılar

Emniyet müdürlüğünün dibinde araç kundakladılar.12126
  • Giriş : 07.02.2008 / 09:20:00

Beşiktaş'ta İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdülüğü'ne yaklaşık 150 metre mesafede bulunan bir sokakta otomobil kundaklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kundaklanan otomobilin önünde duran başka bir otomobil de alevlerin sıçraması conucu yandı. Otomobiller yaklaşık 20 dakika alev alev yanarken, itfaiye ekipleri, karşılıklı araç parkları yüzünden dar sokaklardan, vatandaşların park halindeki araçları elleriyle kenara çekmeleri sonrası olay yerine ulaşabildi. Yanan iki otomobil kullanılamaz hale geldi.

Olay, Gayrettepe Fikri Öneç Sokak'ta saat 04.00 sıralarında meydana geldi. Kimliği belirlenemeyen şahıs ya da şahıslar Hyundai Getz marka aracın üzerine yanıcı madde döküp, ateşe verdikten sonra olay yerinden kaçtı. Kısa sürede tutuşan otomobil alev alev yanmaya başladı. Büyüyen alevler, yanan arabanın önünde bulunan Opel Corsa marka araca da sıçradı. Alevler otomobillerin üzerinden metrelerce yükselirken, çevre sakinlerine korku dolu anlar yaşattı. Kül olan otomobillerin lastiklerinin zaman zaman patlaması paniğe sebep oldu.

Çevre sakinleri durumu polis ve itfaiye ekiplerine haber verdi. Yaklaşık 20 dakika sonra olay yerini bulan itfaiye ekipleri, karşılıklı araç parkları nedeniyle dar sokaklardan geçemedi. Bunun üzerine itfaiye ekipleri yangına ilk önce söndürme tüpleriyle müdahale etti. Başka bir sokaktan olay yerine girmeye çalışan itfaiye ekipleri yine dar sokaklarla karşı karşıya kaldı. Bunun üzerine anons çeken polis ekipleri vatandaşların park halindeki araçlarını çekmesini istedi. Dar sokaklardan itfaiye araçlarının geçememesi üzerine vatandaşlar hep birlikte park halindeki araçları elleriyle iterek yolu açtı. Güçlükle olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangını kısa sürede söndürdü.

Hyundai marka aracın sahibi Tuncay Kartaltepe, olay sırasında uyuduğunu, olayın nasıl olduğunu bilmediğini ifade ederek, olayın faillerine lanet okudu. Bir görgü tanığı, bir ses duyulduğunu, muhtemelen arabanın üzerine bir şey atıldığını, daha sonra da arabaların yandığını söyledi.

Olay sonrası otomobiller kullanılamaz hale gelirken, polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious