Emniyet müdürü kebap ısmarladı

  • Giriş : 22.08.2006 / 00:00:00

Eskişehir İl Emniyet Müdürü Savaş Yücel, bir yıllık takip sonucu haraç çetesini çökerten polislere yemek ısmarladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Eskişehir'de polisin bir yıldır sürdürdüğü çalışmalar sonucu silah zoruyla tehdit ettikleri iş adamlarından para isteyen, çek ve senet imzalatan 10 kişilik çetenin üyeleri üç ayrı ilde eş zamanlı operasyonlarla yakalanmıştı. Şahıslarla birlikte çok sayıda tabanca, uzun namlulu silah, mermi, telsiz, kelepçe, otomobil, ziynet eşyaları ve nakit para ele geçiren ekibe İl Emniyet Müdürü Savaş Yücel, yemek ısmarladı.

Vali Kadir Çalışıcı'nın da katıldığı yemekte personeline teşekkür eden Yücel, Eskişehir'de polis-vatandaş işbirliğine değindi. Yücel, vatandaşların ihbarlarının suç ve suçlularla mücadelede emniyet birimlerinin başarısını artırdığını kaydetti. En son gerçekleştirdikleri 'Optik' operasyonunda polisin fedakarca çalıştığını hatırlatan Yücel, "Operasyonda ekiplerimiz gerektiğinde parklarda yattılar." dedi.

Yücel, Eskişehir polisinin en çok düzenli operasyon yapan üçüncü il olduğunu sözlerine ekledi. Vali Çalışıcı da Eskişehirlilerin emniyet teşkilatına en fazla destek çıkan il olduğunu söyledi. Daha sonra Çalışıcı, Yücel ve operasyona katılan ekipler birlikte kebap yediler. Eskişehir polisi geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği operasyonla bir gözlükçüyü kaçırarak tehdit eden ve 800 bin YTL para isteyen çetenin 10 kişilik üyesini yakalamıştı. Mahkemeye çıkarılan çete üyeleri tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious