Emniyet Müdürü sahte evraktan tutuklandı

Emniyet Müdürü sahte evraktan tutuklandı.12926
  • Giriş : 21.06.2008 / 21:07:00

APK Daire Başkanlığı’nda görevli bir Emniyet Müdürü’nün de aralarında bulunduğu 3 kişinin ''evrakta sahtecilik'' suçundan tutuklandığı öğrenildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yalova'da, Emniyet Genel Müdürlüğü Araştırma ve Planlama ve Koordinasyon (APK) Daire Başkanlığında görevli bir emniyet müdürünün de aralarında bulunduğu 3 kişinin, bir teknenin el değiştirmesiyle ilgili olarak ''Evrakta sahtecilik'' suçundan tutuklandığı öğrenildi.

Alınan bilgiye göre, Antalya'da tekne kiralama işi yaptığı öğrenilen Hasan Ali B, Cumhuriyet Savcılığına başvurarak, 2 yıl önce Yalova'dan gelen Şener P. ve birlikte olduğu arkadaşı Ebru P'nin, kendisinden kiraladıkları tekneyi geri getirmediklerini öne sürdü.

Bu kişilerin tekneyi Yalova'ya götürdüklerinin ve adını ''Seda'' olarak değiştirdikten sonra yakınları olan APK uzmanı Emniyet Müdürü S.E'nin üzerine kaydettirdiklerini tespit ettiğini ileri süren Hasan Ali B, 3 kişiden şikayetçi oldu.

Başvuru üzerine savcılığın talimatıyla soruşturma başlatan güvenlik güçleri, teknenin sahte evraklarla S.E. adına kayıtlı olduğunu belirledi.

Olayla ilgili S.E. ile birlikte yakınları olan Şener P. ve Ebru P. gözaltına alındı.

Emniyet Müdürü S.E'nin emniyet müdürlüğündeki sorgulamasında, iddiaları kabul etmediği, ''teknenin arkadaşına ait olduğunu sandığını, ticaretle uğraşan arkadaşının maddi olarak zor duruma düştüğünü söyleyerek, vergi borcu nedeniyle tekneyi üzerine almasını rica ettiğini, kendisinin de bunu kabul ettiğini'' söylediği öğrenildi.

Diğer zanlıların da S. E. ile aynı yönde ifade verdikleri, tekneyi kendilerinin sahte belgelerle Tuzla Liman Başkanlığında bu kişinin üzerine kayıt ettirdiklerini söyledikleri belirtildi.

Zanlılar, sorgulamalarının ardından ''evrakta sahtecilik'' suçundan sevk edildikleri nöbetçi mahkemece tutuklandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious