Emniyet Müdürü'ne 'Çocuk Dostu' ödülü

Emniyet Müdürü'ne 'Çocuk Dostu' ödülü.13820
  • Giriş : 23.11.2008 / 13:11:00

Gaziantep Emniyet Müdürü Dr. Ali Yılmaz'a ''Çocuk Dostu'' ödülü verildi. Ali Yılmaz'a ödül, çocukları koruma alanında yaptığı çalışmalardan ötürü verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Türkiye Çocuk Zirvesi Genel Sekreterliği tarafından Çocuk Hakları Sözleşmesi'nin kanunlaşarak 1995 yılında yürürlüğe girişinin 13. yılı kutlama etkinlikleri kapsamında düzenlenen etkinlikte Gaziantep Emniyet Müdürü Dr. Ali Yılmaz'a ''Sokak Çocukları'' konusunda gerçekleştirdiği çalışmalardan dolayı ''Çocuk Dostu'' ödülü verildi.

19 Kasım 2008 günü İstanbul Bakırköy Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinlikte, ''Çocuk Hakları'' ve İlk Adım'' kategorisinde toplam 14 kişiye çocuklarla ilgili yaptıkları başarılı çalışmalardan dolayı ödül verildi. Açılış konuşmasını Türkiye Çocuk Zirvesi Genel Sekreteri Ebrize Çeltikçi'nin yaptığı zirvede daha sonra ödül töreni merasimine geçildi.

Türkiye Çocuk Zirvesi ''İlk Adım'' ödülleri TBMM Başkanı Köksal Toptan, Trabzon Valisi Nuri Okutan, Bakırköy Kaymakamı Dursun Ali Şahin, İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince, Hürriyet Gazetesi İcra Kurul Başkanı Vuslat Doğan Sabancı, Umut Vakfı Başkanı Nazire Dedeman, ''Çocuk Hakları Çocuk Dostu'' ödülü verildi.

Ayrıca, Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, Gaziantep İl Emniyet Müdürü Dr.Ali Yılmaz, Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünalerzen, Çağdaş Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Gülseven Yaşar, Bakırköy Yerel Gündem 21 Başkanı Yrd. Doç. Dr. Meltem Ünalerzen, İş Kadını Sema Küçüksöz ve Gönüllü Aktivist (Bradeis Üniversitesi-Boston) Barbara Shapıro'ya da ''Çocuk Dostu'' ödüllü verildi.

ÇOCUK HAKLARI PANELİ VE ÇOCUKLARIMIZ FOTOĞRAF SERGİSİ

Bakırköy Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezinde düzenlenen ödül töreninin ardından Türkiye Çocuk Zirvesi 13. Yıl Kutlama Toplantısında ''Çocuk Hakları”na kamuoyunun dikkatini çekmek üzere Gaziantep Emniyet Müdürü Ali Yılmaz'ın da katıldığı bir panel gerçekleştirildi.

Panelde konuşan Yılmaz, sokak çocukları sorununun, temelinde birçok etkeni içeren bir olgu olduğunu ve bu nedenle de çözüm için pek çok kurum ve disiplinin ortak girişimi ve çabasının gerektiğini belirterek ''Sokak çocukları sorunu, yapısı itibarı ile kısa süre içinde sistemli bir müdahalede bulunulmaması halinde gelecekte daha büyük sorunların kaynağı olarak karşımıza çıkacak ve çözümü için daha büyük yatırımlar yapılmasını zorunlu kılacak bir sorundur? dedi.

Yılmaz, panelde, Gaziantep'in sosyo-ekonomik durumu Gaziantep Valiliğinin koordinesinde polis vatandaş işbirliğiyle geliştirilen ve yerel yönetimler ile diğer kurum ve kuruluşların da destek verdiği bir dizi projeyle ''Sokak Çocuklarının nasıl rehabilite edildiği konusunda katılımcılara bilgi verdi.

Panelin ardından Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Basın ve Halkla ilişkiler Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan 'Çocuklarımız' konulu fotoğraf sergisi ile gösterime sunulan kısa film katılımcılar tarafından büyük beğeni ile izlendi.

Resim Sergisi ve kısa filmin hazırlanmasında emeği geçen Polis Memuru Tahsin Babat'a ise ''2008 ÇOCUK DOSTU'' ödülünü Trabzon Valisi Nuri Okutan ve Gaziantep İl Emniyet Müdürü Ali Yılmaz'ın ellerinden aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*