Emniyet 'Özel Harekat Kursu' açıyor

Emniyet 'Özel Harekat Kursu' açıyor .12875
  • Giriş : 06.11.2008 / 16:57:00

Emniyet Genel Müdürlüğünün 36. Dönem Temel Özel Harekat Kursu'na katılmak isteyen polisler, 26 Kasım 2008 tarihine kadar başvurabilecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre, Özel Harekat Daire Başkanlığınca Aralık ayında 36. Dönem Temel Özel Harekat Kursu açılması planlanıyor.

İçişleri Bakanı'nın talimatıyla açılacak kursa katılmak isteyen rütbeli personel için komiser sınıfında 32 yaşından, polis memurları için 28 yaşından büyük olmama şartı aranıyor. Özel Harekat Temel Eğitimleri ve görev şartlarının gerektirdiği fizik ve sağlık şartlarını taşıması istenen personelin son üç yıl içinde olumsuz sicil almamış olması da gerekiyor.

Müracaat edecek polislerin 26 Kasım günü mesai bitimine kadar başvurmaları gerekiyor.

Geçen dönem açılan Temel Özel Harekat Kursu'nu başarıyla tamamlayan 551 polisle birlikte görev yapan Özel Harekat polisi sayısı 4 bin 653'e yükselmişti. Kursun kapanışı nedeniyle düzenlenen törende konuşan İçişleri Bakanı Beşir Atalay, sayının artırılacağını ifade etmişti.

Öte yandan, Özel Harekat polislerinin kullandığı silah ve teçhizatın yenilenmesi için çalışmaların yapıldığı da öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*