Emniyet Teşkilatı'nda kriz yaşanıyor!

Emniyet Teşkilatı'nda kriz yaşanıyor!.24129
  • Giriş : 10.07.2008 / 01:20:00

Hiç şarka gitmeyen 158 polisten 7'sinin Yozgat, Tunceli ve Hakkari gibi Şark illerine tayini çıkınca Emniyet Teşkilatı'nda kriz yaşandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Emniyet Genel Müdürlüğü, 2 emniyet amiri ile 4.ve 3.sınıf beş Emniyet Müdürüne "Şark hizmetine gitmezseniz rütbeniz sökülecek" diye tebligat yaptı.

Eşleri TBMM, DİE ve Ulaştırma Bakanlığı'nda çalışan polis müdürleri ise tayinlerinin Anayasa'nın "aile bütünlüğü" ilkesine aykırı olduğu gerekçesiyle İdare Mahkemesi'ne dava açmaya hazırlanıyor. Polisler ayrıca eşlerinin çalıştıkları kurumların taşra teşkilatının bulunmadığını da ifade etti. Ankara, İzmir ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde görev yapan 7 amir ve müdür Şark’a gitmemekte ısrar ederse emniyet teşkilatında bir ilk yaşanacak.

MAAŞLARI DÜŞECEK

Söz konusu polisler genel idari hizmetler sınıfına alınacak. 7 polis şefi sivil memur yapılacak. Meslek kariyerleri bitecek olan polis şeflerinin maaşları yüzde 50 oranında da düşecek. Yani bin 700 ile bin 900 arasında maaş alan amir ve müdürler Şark’a gitmezse Genel Hizmetler Kadrosu gereği bin YTL alacak. Kanuna göre amirler 2 kez şarka gitmeli.

BUGÜN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*