Emniyet'in yalan haber isyanı

Emniyet'in yalan haber isyanı.14775
  • Giriş : 21.03.2009 / 16:14:00

İstanbul Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, ''Mesleki disiplin gereği astın müdürünü selamlamasının bir cezalandırma şeklinde değerlendirilerek yalan haber yapıldığı'' belirtildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yazılı açıklamada, bugün bazı gazetelerde, ''Kepsiz polise Cerrah cezası'', ''Kepsiz polislere selam ver cezası'', ''Selam durma cezası'' ve ''Cerrah'tan polislere selam durma cezası'' başlığı altında gerçeği yansıtmayan haberlere yer verildiği kaydedildi.

Açıklamada, haberde belirtilen personel hakkında Emniyet Genel Müdürlüğü Emniyet Örgütü Disiplin Tüzüğünün ''Resmi elbise giyenler için, bina ve eklentileri dışında ya da araç içinde görevin gerektirdiği şapka, bere, kep, miğfer veya kaskı giymemek'' hükmünü düzenleyen 5A-12. maddesi uyarınca disiplin soruşturması açıldığı belirtildi.

Hassas Bölgeleri Koruma Şube Müdürlüğü kadrosunda görev yapan personele Vatan Hizmet Binası çevre koruma görevi verildiği ifade edilen açıklamada, ''Emniyet teşkilatında görevli tüm müdür, amir ve memurlar birbirlerini, üstlerini ve amirlerini mesleki sevgi, saygı ve disiplin gereği selamlamak zorundadırlar. Mesleki disiplin gereği astın müdürünü selamlaması bir cezalandırma şeklinde değerlendirilerek yalan haber yapılmıştır'' denildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*