Emniyet'e İzmir Valisi atandı

  • Giriş : 06.03.2007 / 00:00:00

Emniyet Genel Müdürlüğü’ne İzmir Valisi Oğuz Kaan Köksal atandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Emniyet’te vekalet dönemi sona eriyor. Gökhan Aydıner’ın emekli olmasıyla boşalan Emniyet Genel Müdürlüğü koltuğuna, İzmir Valisi Oğuz Kaan Köksal atandı. Emniyet Genel Müdürlüğü görevini, bir süredir vekaleten Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Necati Altıntaş yürütüyordu.

Oğuz Kaan Köksal’ın Özgeçmişi

1948 Yılında Kırıkkale’de dünyaya geldi. İlk, Orta ve Lise tahsilini Kırıkkale’de tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakülte’sine girdi. Bu fakültenin ekonomi ve maliye bölümünden mezun olduktan sonra Maliye Bakanlığınca açılan Kontrolörlük sınavını kazanarak, Muhasebat Kontrolörü olarak atandı. 4 Yıl süren bu görev sırasında Genel ve Katma Bütçeli İdareler, Defterdarlık Muhasebe Müdürlükleri ve Malmüdürlüklerinde teftiş ve denetim yaptı. Bu arada Devlet Muhasebesi Uygulaması ile ilgili bir de kitap yazdı.

Daha sonra İçişleri Bakanlığınca açılan Kaymakam Adaylığı imtihanını kazanarak, Ankara ve Konya Kaymakam Adaylıklarında bulundu. Altındağ, Mucur ve Mudurnu ilçelerinde Kaymakam vekilliği yaptı. Sırasıyla Kastamonu-Bozkurt, Mardin- Cizre Kaymakamlıklarında asaleten bulundu. Her iki ilçede Belediye Başkanlığı görevini de üstlendi.

Atandığı Gaziantep Vali Yardımcılığında 3,5 yıl görev yaptı, bu süre zarfında Gaziantep Valiliğinin boşalması sebebiyle 7 ay da Vali Vekilliği görevini yürüttü.

1988 yılı Şubat ayında Tekirdağ Valisi olarak asaleten atandı., 9 Nisan 1990’da Malatya Valiliğine, 8 Şubat 1992 tarihinde Denizli Valiliğine , 18 Nisan 1996 ’da Adana Valiliğine atandı. 18 Şubat 2003 tarihinde Bursa Valiliğine atandı. Bursa Valiliği süresince Kırsal Kalkınma Sevgi Köyü Eğitim ve Spor Vadisi gibi bir çok projeleri hayata geçirerek üst üste iki yıldır Yılın Valisi seçilerek ödül almıştır.

Spor Şurası Üyesi ve Milli Eğitim Vakfı Onur Üyesi olan Vali KÖKSAL, Amatör Spor ve Memur Suçları ile ilgili araştırmalarda bulundu. Mülkü İdare Amirlerine Kanun ve Tüzüklerle verilen görevlerle ilgili çalışması 2.Dönem Kaymakamlık Kurslarında ders notu olarak okutulmuştur.

18.07.2005 tarihli Bakanlar Kurulu Kararı İle İzmir Valiliğine atanarak 29.07.2005 tarihinde görevine başlamıştır.

Emekli Resim Öğretmeni Olcay Hanımla evlidir. Bahadır ve Nezihe isimli 2 çocuğu bulunmaktadır.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious