Emniyet'te barış zirvesi

Emniyet'te barış zirvesi.10798
  • Giriş : 28.03.2007 / 00:00:00

Emniyet Genel Müdürü, İstanbul Emniyet Müdürü ile İstihbarat Daire Başkanı'nı barıştırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İçişleri Bakanı Aksu'nun devreye girmesi ile Emniyet Genel Müdürü Köksal, her iki müdürü bir yemekte bir araya getirdi. Köksal, Celalettin Cerrah ile Ramazan Akyürek'i uyararak "Kavga istemiyorum. Suikastle ilgili medyaya bilgi sızmasını da önleyin" talimatını verdi.

'İstihbarat Savaşı'nda buzları eriten yemek

Hrant Dink suikasti sonrası İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah ile İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek arasında başlayan "İstihbarat Savaşı"na İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu el koydu.

Agos gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesinin ardından İstanbul Emniyeti ile Ankara arasında yaşanan 'istihbarat savaşına' İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu el koydu. Bakan'ın talimatıyla yeni Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal, İstihbarat Daire Başkanlığı ile İstanbul ve Trabzon emniyetlerinin patronlarını, önceki akşam Ankara'da yemekte buluşturdu. Buzları eriten 'barış yemeği'ne Bakanlık Müsteşarı Şahabettin Harput da katıldı.

'KAVGA BİTSİN'
Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal, "hayırlı olsun" ziyareti için randevu isteyen İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah ve Trabzon Emniyet Müdür Vekili Arif Akkale'ye aynı gün randevu verdi. Köksal, Dink suikastinin ardından gündemden İstanbul ve Trabzon'un emniyet müdürlerinden alınacak önemler konusunda ayrıntılı bilgi aldı. Ardından son günlerde suikast nedeniyle bilgi sızdırılması her iki müdürü de uyardı ve "Kavga istemiyorum. Bu konuyla ilgili medyayaRamazan Akyürek bilgi sızmasını önleyin" diye kesin dille talimat verdi. Köksal, İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek ile de görüşüp benzer mesajları verdi. Ankara Polisevi'nin VIP salonunda düzenlenen akşam yemeğine, İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek'in yanı sıra, İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Şahabettin Harput, Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal ve Trabzon Emniyet Müdür Vekili Arif Akkale katıldı. Emniyet kulislerinde 'barış yemeği' olarak nitelenen buluşmaya, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu'nun da davet edildiği, ancak Aksu'nun, başka programı olduğu için yemeğe katılamadığı öğrenildi.

YILMAZER TEPKİSİ
Yemekte, Cerrah'ın, Dink suikastinde ihmali olduğu gerekçesiyle görevden alınan İstanbul İstihbarat Müdürü A. İlhan Güler'in yerine, kendi onayı alınmadan İstihbarat Daire Başkanlığı C Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer'in atanmasına duyduğu tepkiyi dile getirdiği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious