Emniyette fuhuş depremi

  • Giriş : 18.05.2007 / 23:44:00

Yüksek Disiplin Kurulu 2'si komiser 3 polisi ihraç etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Alınan bilgiye göre, geçen yıl Cumhuriyet Savcılığı ve Antalya Asayiş Şube Müdürlüğünün yaklaşık 6 ay süren soruşturmasının ardından düzenlenen fuhuş operasyonunda gözaltına alınan ve yargılanan kamu görevlileri arasında bulunan Antalya Emniyet Müdürlüğünde görevli Komiser Emre Kürşat Üner ile Komiser Serap Yılmaz ve polis memuru Necdet Tuğrul Taş hakkında, Emniyet Genel Müdürlüğü müfettişlerinin yürüttüğü soruşturma tamamlandı.

Müfettiş raporları ve deliller doğrultusunda Yüksek Disiplin Kurulu'nun, söz konusu fuhuş operasyonuyla ilgili açılan davada, ''rüşvet alma'' ve ''rüşvete aracılık etme'' suçundan tutuksuz yargılanan ve 3 yıl 4 ay hapis cezası verilen komiser Emre Kürşat Üner ile ''rüşvet alma'' suçundan tutuksuz yargılanan ve 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırılan polis memuru Necdet Tuğrul Taş hakkında ihraç kararı verdiği öğrenildi.

-BERAAT EDEN KOMİSER DE İHRAÇ EDİLDİ-

Yüksek disiplin kurulunun, dava sürecinin yanı sıra, yargılanan polisler hakkındaki suçlamalarla ilgili çeşitli delilleri de değerlendirildiği ifade edildi.

Bu değerlendirmeler ışığında, davada yargılanan ve ''rüşvet aldığına dair mahkumiyete yeter kesin ve inandırıcı her türlü kuşkudan uzak kanıtlar elde edilemediğinden'' beraatine karar verilen komiser Serap Yılmaz'ın da meslekten ihraç edildiği öğrenildi.

Serap Yılmaz'ın davada hakkındaki suçlardan beraat etmesine karşın, ''Mesleki disiplin hükümleri'' çerçevesinde yüksek disiplin kurulunca meslekten ihraç edildiği öğrenildi. Serap Yılmaz'ın hakkındaki beraat kararına karşın ihraç edilmesiyle ilgili Antalya Bölge İdare Mahkemesine kararın iptali istemiyle dava açtığı bildirildi.

Fuhuş operasyonuyla ilgili davada verilen ceza kararıyla ilgili temyiz sürecinin de devam ettiği kaydedildi.

Antalya 3. Ağır Ceza Mahkemesince yapılan yargılama sonucu, ''fuhuş amaçlı örgüt kurmak'', ''fuhşa aracılık yapmak'' ve ''rüşvet vermek'' suçlamalarıyla yargılanan ve fuhuş çetesinin lideri olduğu öne sürülen ''Baba'' ve ''Baron'' lakaplı Mustafa Kılıç, toplam 70 yıl hapis ve 29 bin 760 YTL cezaya çarptırılmış, çete üyesi oldukları iddia edilen sanıklar ve çeteyle ilişkili oldukları öne sürülen bazı kamu görevlileri de çeşitli cezalara mahkum edilmişlerdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious