Emniyet'te seks skandalı müdürü yedi

  • Giriş : 27.07.2007 / 08:11:00
  • Güncelleme : 27.07.2007 / 06:23:04

İstanbul Emniyet Müdürlüğünde yapılan görev değişikliği kapsamında Hassas Bölgeler Koruma Şube Müdürü Ali Kara, Araştırma Geliştirme (Ar-Ge) Şube Müdürlüğü emrinde görevlendirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alınan bilgiye göre, şube müdürü Kara’dan boşalan Hassas Bölgeler Koruma Şube Müdürlüğü görevine Sarıyer İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Özcan Yalçın atandı.
Bu arada, emniyet müdürlüğünün Vatan Caddesi’ndeki kompleksinin garaj bölümünde polis memurlarının bir kadınla cinsel ilişkiye girdikleri iddiasına ilişkin disiplin soruşturmasının sürdüğü belirtildi.
Soruşturma çerçevesinde açığa alındığı belirtilen Hassas Bölgeler Koruma Şube Müdürlüğünde görevli 6 polis memurundan 5’inin yeni memur oldukları ve henüz asaletlerinin onaylanmadığı öğrenildi.

Kadının akli dengesi bozuk!

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ndeki seks skandalı nedeniyle Hassas Bölgeleri Koruma Şube Müdürü Ali Kara'nın görev yeri değiştirildi. Altı polisin Emniyet'in otoparkında sırayla birlikte olduğu kadının, akli dengesinin bozuk olduğu, bu nedenle memurlar hakkında suç duyurusunda bulunulduğu da bildirildi.

Kızağa alındı

Hassas Bölgeleri Koruma Şube Müdürlüğü'nde görevli olan ve Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nü korumakla görevli 5'i yeni atanan 6 polis memuru geçen pazar gecesi Emniyet'in otoparkında bir kadınla uygunsuz şekilde yakalanmışlardı. MOBESE kameralarınca garaja girerken tespit edilince şüphe üzerine yapılan baskında yakalanan polis memurları, A.S., E.T., E.A., H.K., M.İ. ve A.K. açığa alınmış, haklarında soruşturma başlatılmıştı.
Soruşturma kapsamında Hassas Bölgeleri Koruma Şube Müdürlü Ali Kara'nın görev yeri de personelinin disiplinsiz davranışları nedeniyle değiştirildi. Kara, sürgün ve kızak yeri olarak bilinen Çarşamba Karakolu'ndak AR-GE Çalışma Grubu'na atandı. Kara'dan boşalan yere ise Sarıyer İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Özcan Yalçın getirildi.

Kadını tanıyorlardı

Polislerle birlikte olduğu iddia edilen kadının ise sürekli Emniyet Müdürlüğü'ne gelip gittiği belirtildi. Akli dengesinin yerinde olmadığı öne sürülen kadının birçok kez de Emniyet içerisinde uygunsuz hareketlerde bulunduğu ve dışarı çıkarıldığı bildirildi. Kadının akli dengesinin yerinde olmamasından dolayı İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün seks skandalına adı karışan polislerle ilgili olarak, Fatih Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunduğu da öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious