Emniyetten, 1 Nisan şakası

  • Giriş : 01.04.2007 / 00:00:00

Isparta Emniyet Müdürlüğü, 1 Nisan'da trafik kazası tatbikatı yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Nöbetçi emniyet amiri tarafından Isparta'nın Antalya çıkışında bulunan Dost Petrol Kavşağı'nda üç araçlı sıkışmalı kaza olduğu şeklinde bir anons yapıldı. Trafik ekiplerinin çekici ve kaza kırım aracıyla hemen olay yerine intikal etmesi emredildi. Olay yerine 3 dakika gibi kısa bir sürede ulaşan trafik ekipleri, çekici ve kaza kırım araçlarıyla hazır bekledi. Bir süre sonra olay yerine Isparta Emniyet Müdürü A. Kemal Seyhan da geldi. Emniyet Müdür Seyhan, ekiplerin olay yerine ulaşmasıyla ilgili bir tatbikat yapıldığını açıkladı.

Zaman zaman asayiş ekipleriyle çeşitli tatbikatlar yaptıklarını hatırlatan Müdür Seyhan, "Emniyet personelinin olaylara karşı hazırlıklı olması için bu tür tatbikatlar her zaman olmakta. Ancak bugün 1 Nisan'a denk geldi. Ekiplerimiz 3 dakika gibi kısa bir sürede olay yerine tam teşekküllü olarak ulaştı." dedi.

Tatbikattan emniyet müdürü ve nöbetçi amir dışında kimsenin haberi olmadığı öğrenildi. Anonsu duyan üç gazeteci olay yerine kısa sürede giderek, olay olmadığını sadece bir tatbikat yapıldığını görünce şaşırdı. Olay yerine en kısa sürede ulaşan Cihan Haber Ajansı muhabiri Mustafa Altıntaş, Demokrat Gazetesi muhabiri Yunus Özler ve Gülses Gazetesi muhabiri Ertuğrul Engin, emniyet müdürü Seyhan tarafından tebrik edildi. Seyhan, bugünün 1 Nisan olduğunu hatırlatarak gazetecilere tatbikat nedeniyle şakalandıklarını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious