Emniyet'ten "dayak" haberine yalanlama

Emniyet'ten
  • Giriş : 21.10.2008 / 11:57:00

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, bazı gazete ve internet sitelerinde yer alan "Polis dayağı öldürdü iddiası" başlıklı haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, 20 Ekim 2008 tarihli bir internet sitesi ile bazı gazetelerde, "Polis dayağı öldürdü iddiası" başlığı altında gerçeği yansıtmayan bir habere yer verildiği kaydedildi.

Açıklamada, 12 Ekim 2008 tarihinde saat 01.50'de Bağcılar Fevzi Çakmak mahallesinde bir otomobile girmek isteyen kişinin olduğu yönündeki ihbar üzerine olay yerine giden polis ekibini gören bir kişinin kaçmaya başladığı, ara sokaklarda kaçarken 2 apartman arasında yaklaşık 5 metre yükseklikteki bina boşluğuna düşen bu kişinin polisler ve apartman sakinlerince fark edilerek çağrılan ambulansla hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

Şüphelinin üzerinden bir adet 20 santimetre uzunluğunda tornavida, bir adet 20 santimetre uzunluğunda ekmek bıçağı ile 2 adet bally ele geçirildiği anlatılan açıklamada, bu kişinin girmek istediği otomobilde yapılan incelemede ise aracın arka cam fitillerinin kesik ve sarkık vaziyette olduğunun tespit edildiği vurgulandı.

Bu kişinin hastaneye kaldırıldığına işaret edilen açıklamada, "Şahıs ambulansla önce saat 02.00 sıralarında Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne intikal ettirilmiştir. Saat 04.15'e kadar tedaviyi kabul etmemesi üzerine görevlilerimizce ve doktorlarca müşterek tutanak tutulmuş, adli rapor alınmak üzere saat 05.00'de Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürülmüş, buradaki doktorun muayenesinde, tam teşekküllü bir hastanede tetkik ve tedavisinin uygun olacağı şeklinde rapor verilmesi üzerine saat 06.00 sıralarında Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürülerek ortopedi ve travmatoloji bölümü ile nöroloji bölümünde muayene ettirilmiştir" denildi.

Açıklamaya şöyle devam edildi:

"Alınan doktor raporunda, 'Hastanın sorulara uyumsuz cevaplar verdiği, sol köprücük kemiği ile sol kürek kemiğinde çatlak olduğu ve bandaj yapılarak gönderildiği', nöroloji servisinde 'acil nöroşürüjik girişim düşünülmediği, KİBAS önerilerinde bulunuldu' şeklinde verilen doktor raporu ile birlikte polis merkezine getirilmiştir."

Açıklamada, şüphelinin ifadesinin, birlikte yaşadığı kadın nezaretinde Bağcılar Polis Merkezi'nde alındığı da belirtildi, "Cumhuriyet Savcısının talimatıyla 12 Ekim 2008 tarihinde saat 13.45'de
salıverilmiş, evrakları ikmalen cumhuriyet savcılığına adli işlem yapılmak üzere gönderilmiştir. Şahsın daha sonra 14 Ekim 2008 günü saat 11.25'de Bakırköy Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne muayene için başvurduğu anlaşılmıştır. Bu konuda görevlilerimizin hizmet kusuru olup olmadığı konusunda inceleme başlatılmıştır" ifadesi kullanıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*