Emniyet'ten Ferhat Tunç açıklaması

Emniyet'ten Ferhat Tunç açıklaması.11053
  • Giriş : 25.12.2008 / 22:50:00

Taksim'de bir barda arkadaşı ile otururken polis tarafından gözaltına alınan Ferhat Tunç ile ilgili Emniyet yazılı açıklama yaptı. Emniyet'e göre Tunç rest çekmiş.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Taksim'de bir barda arkadaşı ile otururken kimlik soran polise mukavemet ettiği gerekçesi ile gözaltına alınan sanatçı Ferhat Tunç'un, polislerin kimlik sormaları esnasında, "Ben Ferhat Tunç'um beni tanımıyor musunuz, kimseye kimlik göstermem, burası dağ başımı, eşkıyamısınız sizin devletinizi de polisleri de tanımıyorum" dediği iddia edildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün internet sitesinde yer alan açıklamada, Ferhat Tunç'un polise mukavemet etmesi üzerine götürüldüğü polis merkezinde, "Hepinizi buradan sürdüreceğim, benim kim olduğumu göstereceğim" diyerek tehditlerde bulunduğu, alınan alkol raporunda ise 0,63 promil alkollü olduğu ifade edildi.

Ferhat Tunç'un, görevli memurun görevini engellemek, tehdit ve hakaret suçlarından adli kontrole tabi tutulduğu kaydedilirken, Kabahatler Kanunu'na göre idari işlem uygulanacağı açıklandı.

Bazı basın organlarında, Ferhat Tunç'a takılan kelepçenin eleştirilmesi yadırganırken, Ceza Mahkemeleri Kanunu'nun 93. ve Polis Vazife ve Salahiyetleri Kanunu'nun 16. Maddeleri uyarınca, kelepçenin hangi hallerde takılacağının ifade edildiği, herkesin kanunlar önünde eşit hak ve yükümlülüklere sahip olduğu vurgulandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*