Emniyetten hırsızlara anonslu çözüm

  • Giriş : 17.05.2006 / 00:00:00

Gaziantep'in İslahiye ilçesinde İlçe Emniyet Müdürlüğü vatandaşları hırsızlara karşı uyarmak için belediyenin hoparlöründen anons yapıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İslahiye İlçe Emniyet Müdürü Kadir Durmuş, belediye hoparlöründen yapılan anonsların hırsızlığın önlenmesinde büyük bir rol oynadığını belirterek, sık sık yapılan anonslardan hırsızların büyük tedirginlikler yaşadıklarını belirtti.

Durmuş, çarşamba günleri sabahın erken saatlerinden akşama kadar yapılan "Komşu il ve ilçelerden hırsızlık amacıyla ilçemize gelen vatandaşların hırsızlıklara maruz kalmamaları için dikkatli olmaları ve şüphelendikleri şahısları polis imdat 155 telefonunu aramaları önemle rica olunur" anonsları ile birlikte hırsızlıklarda ciddi azalmalar olduğunu dile getirdi.

Durmuş şöyle konuştu: "Evlere giren, pazarın kalabalığından yararlanarak yan kesicilik yapanları görevli arkadaşların yaptığı sıkı çalışma ve haber merkezimize gelen ihbar telefonları sayesinde toplayıp geldikleri yerlere geri gönderiyoruz. Hırsızlık şikayetlerinde yüzde 20 gibi bir azalma oldu. Büyük çaplı hırsızlıkların ise önü kesildi. Yapılan anonslar hırsızlık yapanlara korku salıyor. Hırsızlar halktan biri gibi görünmeye çalışıyorlar. Kimi çok kapalı, kimisi ise çok açık giyinerek dikkat çekmemek istiyor. Kadınlar pazar yerinde vatandaşlardan bir şeyler çalarken, erkekler ise arabada bekliyor. Vatandaşlarımız çok dikkatli olsunlar."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious