Emniyetten şok baskınlar

  • Giriş : 13.11.2006 / 00:00:00

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince İstanbul ve birçok ilde suç örgütlerine yönelik operasyon yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Edinilen bilgiye göre, özel harekat ve yunus ekiplerinin de katıldığı operasyon, sabah saat 05:00 sıralarında başladı. Vatan Emniyet Müdürlüğü'nden hareket eden ekipler, daha sonra dağılarak önceden belirlenen noktalara yöneldi. İkitelli Mehmet Akif Mahallesi'nde 2 eve giren polis ekipleri, evlerde uzun süre arama yaptı. Kar maskesi takan ve uzun namlulu silah taşıyan polislerin de katıldığı operasyonda, binalara girerek detaylı arama yaptı. Polisler, bir binanın bodrum katındaki dairede uzun süre inceleme yaptı. Aramalarını sürdüren ekipler, polis tarafından arandığı tespit edilen bir kişiyi gözaltına aldı. Zanlı, elleri kelepçelenerek polis otomobiline konuldu. Bu sırada aynı binanın etrafını çevreleyen polis, bazı bölümleri sökülerek boş bir alana atılan bir tabanca ele geçirdi.

Çok sayıda polis ekibinin katıldığı operasyonlarda, diğer iller de dahil olmak üzere yaklaşık 40 kişi gözaltına alındı. Günün ilk ışıklarına kadar devam eden operasyonlar kapsamında çok sayıda silah ve bu silahlara ait mühimmat ele geçirildi. Polis ekiplerinin operasyona devam ettikleri belirtildi.

Öte yandan, birçok suça karıştıkları tespit edilen çetenin "Erzurumlular Çetesi" olarak bilindiği ileri sürüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious