Emniyetten uyuşturucu tacirlerine darbe

  • Giriş : 03.12.2006 / 00:00:00

Beyoğlu polisinden bölücü örgüt sempatizanı uyuşturucu tacirlerine darbe.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği'ne bağlı ekiplerin uyuşturucu tacirlerine karşı yürüttüğü operasyonlarda çok miktarda uyuşturucu madde, ruhsatsız silah ile bölücübaşına ait kitaplar ele geçirildi. Olayla ilgili bir kişi yakalanarak gözaltına alınırken operasyon öncesi firar eden üç kişinin yakalanması için çalışma başlatıldı.
Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği'ne bağlı ekipler, yapılan istihbarat çalışmaları sonunda Beyoğlu Tarlabaşı Tavla Sokak üzerinde uyuşturucu madde satışı yapıldığı tespit edilen bir ikamete operasyon başlattı. Yapılan operasyonda ikamette yapılan aramalarda toplam 17 kilo esrar maddesi, paketler içinde satışa hazır halde 1260 adet uyuşturucu hap, 4 adet ruhsatsız silah, 5 adet şarjör, 2 adet hassas terazi, A.K. adına kayıtlı sürücü belgesi, uyuşturucuyla ilgili hesap defterleri, değişik GSM operatörlerine ait 5 adet sim kart, 1 adet cep telefonu ile terör örgütü başı Abdullah Öcalan'a ait "Barış Umudu" ve "Tasfiyeciliğin Tasfiyesi" adlı kitaplar ele geçirildi. Olayla ilgili bir kişi yakalanarak gözaltına alınırken, firari üç kişinin de yakalanması için çalışma başlatıldı.

Emniyet, operasyon düzenlenen şebekenin terör örgütü ile bağlantısını araştırırken ele geçirilen sim kartlar yoluyla da şebekenin diğer elemanlarına ulaşmaya çalışıyor. Ayrıca polis şebekenin uyuşturucu ticaretini kaydettiği ve çok sayıda ismin yer aldığı hesap defterlerini incelemeye aldı.

Öte yandan gözaltına alınarak emniyette sorgusu süren zanlı, sağlık kontrolüne götürülürken basın mensuplarının sorusu üzerine örgüte finansman sağlamak için uyuşturucu sattıkları iddiasını reddetti.

Emniyet yetkilileri ilçede asayişin sağlanması ve suçun önlenmesi için operasyonların süreceğini bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious