EMOK Motosiklet Festivali Bilecik'te

EMOK Motosiklet Festivali Bilecik'te.18078
  • Giriş : 26.06.2009 / 21:36:00

Bilecik’e bağlı Pazaryeri ilçesi yakınlarındaki Küçükelmalı köyünde ülkemizin en prestijli motosiklet organizasyonu olan 8.EMOK Türkiye Motosiklet Festivali gerçekleştirilecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Enduro Motosiklet Kulübü EMOK, 02 –05 Temmuz 2009 tarihleri arasında Bilecik'te 8.EMOK Türkiye Motosiklet Festivali 'ni gerçekleştirecek.

Enduro Motosiklet Kulübü EMOK'un kurulduğu yıldan bugüne düzenli olarak yürüttüğü faaliyetlerden olan 'EMOK Türkiye Motosiklet Festivali' ülkemizin dört bir yanından ve yurtdışından gelen motosikletseverleri doğa ile içiçe bir atmosferde buluşturup kaynaştırmak amacıyla tarih, kültür ve doğal zenginlikleriyle bir hazine olan Anadolu'nun az bilinen ve az gidilen yörelerinde gerçekleştiriliyor.

Motosiklet kullanıcıları arasında doğaya ve çevreye saygıyı, ülkemizi ve insanımızı yeniden ve gerçekten tanımayı özendiren festival, artan katılımcı sayısıyla büyük şehirlerdeki fuarlara alternatif bir ortam da sunuyor. Doğa ile içiçe olmanın yanı sıra festivale katılan motosiklet firmalarının standlarında her türlü sorularına yanıt bulan motosikletseverler, ayrıca hayallerindeki motor ile deneme sürüşü şansını da yakalıyorlar.

Festivalde ayrıca; kültürel ve tarihi varlıklarımızı tanımaya yönelik 'Coğrafya Safari'; motosiklet sürüş becerilerini sergilemeye olanak sağlayan 'Yavaş Gitme Yarışması', 'Moto-Trophy', 'Moto-Slalom'; deneyimli sürücüler tarafından sergilenen 'Motosiklet Akrobasi Gösterileri'; motosiklete doğru başlangıç ve doğru motosiklet seçimi konularını ele alan 'Eğitim Çadırı' ve konaklanan yörenin şehir merkezine yapılan gezi ile resmi makamları ziyaret sırasında Atatürk'ün huzurunda yapılan saygı duruşu yeralıyor.

Festivalin bu seneki süprizlerinden biri de Cuma günü başlayacak olan "DELİKANLI MOTORCU YARIŞMASI" dev projektörler eşliğinde çeşitli engelleri geçmeye çalışan yarışçıları seyrederken kurulacak dev mangal ile sucuk-ekmek partisi de yapılacak.

Kendine güvenen motorcuların yarışacağı bu keyifli yarış; kayıt, brifing, göl etabı, hakemi, direktörü ile tam bir dayanıklılık yarışı havasında geçecek. Cuma günü başlayıp ertesi günde devam edecek yarış sonunda tüm yarışçılar derecelerine göre kupalarını ve hediyelerini alacaklar.

EMOK, Festivalin dışında Şile Enduro Yarışları'nı da her yıl düzenli olarak gerçekleştiriyor, 2002 yılında Yunanistan'dan yurtdışına yapılan en kalabalık motosikletli seyahat olan 'Dostların Buluşması' etkinliğini de başarıyla organize etti. Derneğin diğer çalışmaları arasında; 'Advanced Riding Academy' güvenli sürüş eğitimleri, Türkiye Alternatif Rotalar Haritası, navigasyon seminerleri ve SineMoto film gösterimleri de bulunuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*