Emperyalizm karşıtları McDonald's'ta

Emperyalizm karşıtları McDonald's'ta.27265
  • Giriş : 18.05.2009 / 11:29:00
  • Güncelleme : 18.05.2009 / 11:43:35

ADD yöneticileri 25 TL olan otobüs parasını onlardan almadı, uzun süren yolculuk dinlenme tesisindeki molada McDonald's şubesinde gülümsemelere neden oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Herkes biraz tedirgindi. Telefonlar bir türlü susmak bilmiyor; arayanlardan kimi adres soruyor, kimi son dakikada mitinge gelmekten vazgeçtiğini iletiyordu dernek yöneticilerine. Öğrenciler kurdukları stantlarda üzerinde Atatürk posterlerinin bulunduğu anahtarlık ve rozetleri satıyordu.

Tandoğan Meydanı'nda Ergenekon buluşması


Duman altı olmuş dernek odasının bir köşesinde katılımcıların yakalarına asacakları rozetlerin hazırlığı sürerken diğer tarafta miting üzerine yapılan yorumlar çınlatıyordu kulakları...

- Yarınki kalabalık nasıl olur üstadım?

- Yarın göreceğiz kalabalığı, sürpriz olacak hepimize.

Endişeler yine de bitmiyordu. İçlerinden biri '2007 mitinglerini gördük, milyonlar toplandı ama sonuç seçimlere yansımadı' diye celallenince itiraflar da gecikmedi: "Solu ifade eden bir parti yoktu. Ben şahsen CHP'ye oy vermedim mesela."

Cumhuriyet mitinglerini organize eden Atatürkçü Düşünce derneklerinin şubelerinde önceki gece bu konuşmalar yapıldı durdu gece yarısına kadar. Saatler 24.00'ü gösterdiğinde otobüsler yola çıktı. ADD yöneticileri 25 TL olan otobüs parasını onlardan almadı. Ankara'ya kadar sürecek yolculukta en çok Eurovision yarışması, Hadise konuşuldu. İlk mola Mehmetçik Vakfı'na ait dinlenme tesislerinde verildi. Ankara'ya erken ulaşmamak için molalar uzun tutuldu. İki saatlik yolculuğun ardından geldiğimiz bir başka dinlenme tesisindeki McDonald's şubesi gülümsemelere neden oldu. 'Emperyalizme hayır!' yürüyüşü yapacakların chicken burgerleri iştahla yediklerini görünce ise 'bu ne perhiz bu ne lahana turşusu' diye düşünmeden edemedik.

Sabah 07.00 itibarıyla inildi Ankara'ya. Atatürk Kültür Merkezi önünde toplanan kalabalık, Tandoğan Meydanı'na doğru sloganlar eşliğinde yürüyüşe geçti. Meydana girişlerde polis kontrolü vardı. Çantalar tek tek arandı. Tandoğan Meydanı'na ulaşıldığında ise yorgunluk ve sıcağın da etkisiyle özellikle yaşlılar kendilerini yeşillik alanlara, ağaç gölgesine attı. Kendini dinamik hissedenler ise Ankara sokaklarında çoktan yeni bir rota çizmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*