Emre, çarpıcı açıklamalarda bulundu

Emre, çarpıcı açıklamalarda bulundu.12987
  • Giriş : 22.10.2007 / 23:27:00

Milli takımın son dönemdekien çok tartışılan isimlerden biri olan Emre Belözoğlu, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türk Milli Takımı'nın en önemli oyuncuları arasında bulunan Newcastle United'lı Emre Belözoğlu, NTV televizyonunda yayınlanan röportajında, "Bir ara milli takıma veda etmeyi düşündüm" dedi.

Emre, son dönemde alınan başarısız sonuçlar sonrasında kendisinin ve takım arkadaşlarının üzerine fazla gelindiğini söyleyerek, "İtiraf edeyim ki, 26 yaşında olmama rağmen bir ara milli takıma veda etmeyi düşündüm. Bunu yakın dostlarımla paylaştım. Ancak arkadaşlarım bunun bir hareket yanlış olduğuna beni inandırdılar. Ben de vazgeçtim. 13 yaşımdan beri milli takıma karşılıksız hizmet eden bir futbolcu olarak, böyle bir olayın ardından milli takıma veda edemezdim" dedi.

Emre, son milli maçta Aurelio dışında milli takımın tüm oyuncularının ıslıklanması ve Fatih Terim'in istifaya çağırılmasıyla ilgili ise, "Bunun en büyük sorumluluğu Türk spor medyasındadır. Ortamı gerip, böyle bir tepki yarattılar. İnsanları Fatih Hoca'ya karşı yönlendirdiler. Tabii ki futbolcular olarak bizim de payımız var. Ama medyanın sorumluluğu çok daha büyük" dedi.

Newcastle'da iki buçuk yıldır forma giydiğini ve burada insanların kendisini sevmesine karşın, Türk medyasının en ufak bir olayda bile kendisine karşı tavır aldığını ifade eden Emre, "Çıkıp dışarıdaki insanlara sorun. Eğer Newcastle taraftarının en az yüzde 80'i benim hakkımda iyi konuşmazsa, ben anında futbolu bırakırım" dedi.

Başarılı oyuncu, Norveç maçında tüm futbolcular olarak sorumluluğu kendilerinin üstleneceğini ve ne pahasına olursa olsun, Euro 2008 yolunda bu şansı tepmek istemediklerini söyledi. Milli takımın son dönemdeki başarısızlığında en çok tartışılan isimlerden biri olan Emre Belözoülu, bir TV kanalına verdiği demeçte bir ara milli formaya veda etmeyi düşündüğünü söyledi.

GAZETEPORT

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious