Emre, Korkmaz'a borçlu kaldı!

Emre, Korkmaz'a borçlu kaldı!.7046
  • Giriş : 04.03.2009 / 13:32:00
  • Güncelleme : 04.03.2009 / 12:10:10

Emre Aşık, futbolda büyük başarılara imza atmasını, eski takım arkadaşı olan Korkmaz'a borçlu!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Galatasaray'ın savunmadaki tecrübeli oyuncusu Emre Aşık, futbolda büyük başarılara imza atmasını, eski takım arkadaşı yeni teknik direktörü Bülent Korkmaz'a borçlu olduğunu söyledi.

Zaman'ın haberine göre, Sarı-Kırmızılı takımda 2002-03 sezonunda Lucescu yönetiminde savunmanın göbeğinde bir yıl birlikte forma giydikleri Bülent Korkmaz'a övgüler yağdıran Emre, "Ben profesyonelliği Bülent Korkmaz'dan öğrendim." dedi.


Emre Aşık, Bülent Korkmaz'la birlikte başarılı bir sezon geçirdikleri için 2002 Dünya Kupası kadrosuna girdiğini ifade ederek, o dönemi şöyle anlattı: "2001-2002 sezonunda Popescu satılınca Bülent Korkmaz ağabeyle birlikte savunmanın göbeğinde oynadım. Kaptanlığımızı da yapan Bülent ağabeyle çok iyi bir performans gösterdik. Bülent Korkmaz'dan hem saha içinde hem de saha dışında çok şeyler öğrendim. Profesyonel bir futbolcunun nasıl olması gerektiğini hem anlattı hem de örnek hayatıyla gösterdi. O sezon ligde şampiyon olmuştuk ve ben de 2002 Dünya Kupası'nın kadrosuna girmiştim. Futbol hayatımda bugünlere gelmemde Bülent Korkmaz'ın büyük emekleri var."

Konyaspor maçında 90 dakika sakat sakat oynadığını anlatan tecrübeli savunma oyuncusu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Konyaspor maçında topu ıskaladığım pozisyonda ayağım çukura geldi ve bileğim döndü. O anda çok büyük Ağrı hissettim ve oyundan çıkmak istedim. Zaten biraz sonra da ayağım şişmişti. Kenara geldiğimde Bülent ağabey, bana baktı ve oynamam gerektiğini söyledi. Ben de bunun üzerine ağrılarla oynamaya devam ettim. Üzerimde çok büyük emekleri olan hocamız fedakarlık istedi, ben de üzerime düşeni yaptım."

Bülent Korkmaz'ın takımın başına gelmesiyle birlikte oyuncuların havasının değiştiğini belirten Emre, "Skibbe hakkında olumlu ya da olumsuz çok fazla konuşmak istemiyorum. Ancak Bülent Korkmaz'la birlikte takımın havası çok değişti. Bunu herkes hem Bordeaux hem de Konyaspor karşısında görmüştür. Hocamız, takım içindeki arkadaşlığın gelişmesi ve takım ruhunun oluşması için çok büyük emek sarf ediyor. Bizimle bir ağabey gibi uzun uzun konuşuyor." diye konuştu.

Emre Aşık, cuma günü oynanacak olan Bursaspor maçında da takımını yalnız bırakmayacağını dile getirerek, "Ayağımdaki ağrılar devam ediyor. Tedavim yoğun bir şekilde devam ediyor. Bursaspor karşısında kesinlikle takımdaki yerimi alacağım. Çünkü savunmada hem Emre Güngör hem de Servet'in sakat olması sebebiyle oynamam gerekiyor. Takımın şampiyon olması için üzerime düşen fedakarlığı yapacağım." ifadesini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*