Emre Aşık da ABD yolcusu

  • Giriş : 01.03.2007 / 00:00:00

Galatasaraylı futbolcu Emre Aşık, futbol yaşantısını ABD'de tamamlamayı düşündüğünü söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Futbol Federasyonu'nun resmi yayın organı "Tam Saha" Dergisi'nde röportajı yayınlanan Emre, futbolu ABD'de bırakma konusunda kesin karar vermediğini dile getirerek, "Ama kariyerimin sonunda bir sezon ABD'de Futbol oynamak istiyorum. New York'u çok seviyorum. Her sene iki kez giderim. Hayatımın bazı şeylerini orada yakalayacağımı hissediyorum" dedi.

Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray formalarını giyen ender futbolculardan olan Emre, "Aslında bu takımlarda kalıcı olmak isterdim. Ama o zamanki şartlar bunu gerektiriyordu. Özellikle Galatasaray'da kalıcı olmak isterdim. Çünkü hem camia hem taraftar hem de içerideki ortam ve arkadaşlık olarak Galatasaray bir adım önde diyebilirim. Oynadığım takımlarda bazı dönemlerde forma şansı bulamadım, o dönemlerde cazip transfer teklifleri aldım ve bunları değerlendirdim" diye konuştu.

- "NOBRE'YE YANLIŞ YAPTIM" -

Emre Aşık, Nobre'ye yanlış bir hareket yaptığını ve bunun olmaması gerektiğini vurguladı. İlk defa böyle bir şey yaptığını söyleyen Emre, "Nobre çok beğendiğim bir oyuncu. Bir santrforun yapması gereken her şeyi yapıyor, vuruyor, dirsek atıyor, rakibini bozuyor. Benim en fazla zorlandığım santrforlardan birisidir. O günkü maç çok gergin geçiyordu. Karşılıklı itişiyorduk. O sırada başparmağıma sert bir biçimde bastı. Canım yanınca ben de onun canını yakmak istedim ama yanlış yaptım. Olmaması gerekiyordu" ifadesini kullandı.

- "YÖNETİMLER BASKI ALTINDA" -

Emre Aşık, büyük takımlarda stoperlerden birinin mutlaka yabancı olduğunu ve kulüplerin diğer stoper tercihlerini de yabancıdan yana kullanarak savunmalarını sağlama almak istediğini savundu.

Aşık, şöyle konuştu: "Sanki yerli oyuncu aynı başarıyı gösteremezmiş gibi. Verin şansı, biraz da sabır gösterin. Ama öyle değil. İnsanlar maalesef bazı şeylerin çok çabuk olmasını istiyor. Medya ve taraftar açısından ikincilik iyi bir sonuç değil. Yönetimlerin de bu kadar baskı altında sağlam bir duruş göstermesi kolay değil. Ama Avrupa'ya bakıyorsunuz, Manchester United takımını Alex Ferguson'a emanet ediyor, 'Senden belli bir süre bir şey istemiyorum' diyor, sabrediyor ve Ferguson takımı alıp bugünkü noktaya taşıyor. İnşallah bizim kulüplerimiz de bu noktalara gelir."

- "2-3 SEZON DAHA OYNAMAK İSTİYORUM" -

Takımda Tomas ya da Song'un sakat veya cezalı olduğu dönemlerde oynadığı maçların ortada olduğunu belirten Emre Aşık, "O zaman problemin bende olmadığı da ortada. Bir de şu var, 10 hafta kenarda bekledikten sonra çıkıp oynuyorum ve maç eksiğime rağmen sanki sürekli oynuyormuş gibi görevimi yapıyorum. Ama ertesi hafta kadroda yokum. İnsan ister istemez kırılıyor. Daha önce de söylediğim gibi yerli oyunculara, yabancılara verilen şansı tanımıyorlar" ifadesini kullandı.

Emre, Galatasaray'ı gerçekten çok sevdiğini ve bu nedenle biraz daha sabredeceğini belirterek, "Bu sezonun sonuna kadar duruma bakacağım ve bir karar vereceğim. Çünkü iki-üç sezon daha Futbol oynamak istiyorum. Oynayan futbolculara bakıyorum ve kendimde devam edecek gücü hissediyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious