Emre Aşık iddialı konuşuyor

Emre Aşık iddialı konuşuyor.7046
  • Giriş : 17.07.2008 / 17:20:00

Galatasaraylı futbolcu Emre Aşık, bu sezon özellikle defansta fazla sıkıntı yaşamayacaklarını düşündüğünü söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Emre, Skibbe'nin mükemmel bir hoca olduğunu ifade ederken Avustralyalı Kewell'in çok iyi bir transfer olduğunu savundu. 

GS TV'ye açıklamalarda bulunan tecrübeli futbolcu, sarı-kırmızılı takımın savunma yönünde önemli oyunculara sahip olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

''Emre Güngör çok kısa bir zamanda, yaklaşık 6-7 ay içinde çok fazla şeyler katetti. İyi yerlere geldi. Oturup konuştuğumuzda da bunu söylüyorum. Çok yetenekli bir futbolcu. Servet zaten kendini Türkiye ve Avrupa'da kanıtladı. Hem fizik olarak hem oyun mantalitesi olarak her zaman üstüne koyuyor. Emre de hem yetenekli hem de ileride çok daha yetenekli olacağına inandığım bir futbolcu. O yüzden bu sene özellikle defansta çok fazla sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüyorum.''

Emre Aşık, bu sezon takımda forma rekabetinin olacağını ifade ederek, ''Böyle olması daha iyi. Eğer koyduğun yerde 3-4 tane seçenek varsa, herkes formdaysa o zaman takımı yukarı taşıyabilmesi için daha bir avantaj oluyor. Çünkü formayı almak için daha çok çalışıyorsun. Hocanın gözüne girmek için daha fazla mücadele ediyorsun ve bu üstüne koyarak gidiyor. O yüzden forma rekabeti her zaman başarıyı getirir diye düşünüyorum'' diye konuştu.

-''SKIBBE MÜKEMMEL BİR HOCA''-

Emre, yeni teknik direktörleri Michael Skibbe'nin mükemmel bir hoca olduğunu ifade etti.

Tecrübeli futbolcu, Skibbe'nin Galatasaray'a hayırlı olmasını dileyerek, ''Çalışmalarda gözlemlediğim kadarıyla hakikaten mükemmel bir hoca. Gördüğüm kadarıyla gerek futbolcularla diyaloğu, gerek sahadaki duruşu açısından, taktik açısından gayet iyi. Umarım Galatasaray için hayırlı olur'' dedi.

Takımın yardımcı antrenörü Ümit Davala ile eskiden takım arkadaşı olduklarını hatırlatan Emre, ''Hoca olarak başımızda olacak artık. Önceden takım arkadaşı olmamız ona kesinlikle bir saygısızlık yapmamız anlamına gelmez. Ümit Davala da Ümit Milli Takım'da özellikle kendini kanıtladı, belli bir yere geldi, belli bir tecrübesi oldu. Güzel olacak yani'' diye konuştu.

-''KEWELL ÇOK İYİ BİR TRANSFER''-

Emre Aşık, Galatasaray'ın Liverpool'dan transfer ettiği Avustralyalı futbolcu Harry Kewell'in çok iyi bir transfer olduğunu belirterek, ''İdmanlarda top alışı, sürüşü, duruşu bile belli ediyor. Bilmesen bile, o iyi bir futbolcu diyebilirsin yani 2-3 hareketinden sonra. Çok da iyi bir profesyonel. Dışarıdan gözlemliyorum. Bence çok iyi, çok isabetli bir transfer. Çok yakın bir zamanda Türk Futbol izleyicileri, özellikle Galatasaray izleyicileri ne kadar haklı olduğumuzu görecekler'' ifadelerini kullandı.

Galatasaray'ın hücum hattının güçlü olduğunu ifade eden Emre, şöyle devam etti:

''Bence kesinlikle geçen sezon da öyleydi, bu sezon da öyle. Bu sezon biraz daha üstüne koydu, Harry Kewell geldi. Zannedersem bir santrfor daha alacaklar ama bu isimler bile yeterli bence. Ankaraspor'da iken çekindiğim tek forvet hattı Galatasaray'ındı. Şimdi aynı takımda olduğumuz için ligde fazla çekinilecek bir forvet hattı kalmadı. Umarım bizim için hayırlısı olur.''

-''GALATASARAY BIRAKTIĞIM GİBİ, HİÇ BOZULMAMIŞ''-

Geçen sezon Ankaraspor'da kiralık oynayan Emre Aşık, Galatasaray'daki ortamın çok iyi olduğunu dile getirerek, ''Galatasaray bıraktığım gibi, hakikaten hiç bozulmamış. Hepsi pırlanta gibi çocuklar. Suyunda bir şey var ki, gelen bir şekilde bu ortama ayak uyduruyor, tamamen dört dörtlük futbolcu oluyor. Burada öyle bir hava var. Umarım bu hava lige de iyi yansır'' dedi.

Galatasaray'ın bu sezon Avrupa'daki hedefleriyle ilgili de görüş bildiren tecrübeli futbolcu, öncelikli hedeflerinin ön elemeyi geçip Şampiyonlar Ligi'nde gruplara kalmak olduğunu vurgulayarak, ''Gruptan çıkmak çok önemli bizim için. Ondan sonra oturup konuşmak lazım, yarı final mi, final mi? Ama tabi gönül ister ki final. Çünkü gerçekten çok kaliteli bir kadro var'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*