Emre Aşık'tan Lincoln'e destek

Emre Aşık'tan Lincoln'e destek.7046
  • Giriş : 31.03.2009 / 14:55:00

Galatasaraylı tecrübeli futbolcusu Emre Aşık, Turkcell Süper Lig'de şampiyonluk yarışının son haftalara kadar devam edeceğini düşündüğünü belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Emre Aşık, Galatasaray Dergisi'nin nisan ayı sayısında yer alan röportajında, ligde 5 takımın şampiyonluk yarışında olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

“Eğer bu takımlardan bir tanesi sezon başından itibaren istikrarlı bir form grafiği yansıtsaydı en kolay şampiyonluklardan birine ulaşırdı. Maalesef ki biz de çok inişli çıkışlı maçlar oynadık. Kaybetmememiz gereken puanları kaybettik. Bülent Hoca'yla birlikte daha mücadeleci bir oyun ortaya koymaya başladık. Duruşumuz değişti diyebilirim. Kötü oynadığımız maçalarda da mücadele ediyoruz. Ama bu yeterli değil. Çünkü kapasitemiz çok fazla. Bu ligi alıp götürmeliyiz. Bunun için çalışacağız. Her hafta üstüne koyacağımıza inanıyorum. Ben şampiyonluk yarışının son haftalara kadar devam edeceğini düşünüyorum.”

“YILDIZ FUTBOLCULAR TARAFTARLAR TARAFINDAN ÇOK SEVİLİR”

Emre Aşık, son zamanlarda Galatasaray'da sorunlar yaşayan Brezilyalı futbolcu Cassio Lincoln'un göz ardı edilmemesi gerektiğini dile getirerek, “Kendisine destek verilmeli” dedi.

Galatasaray'ın gole dönük çok önemli oyuncuları olduğunu belirten Emre, “Bizim için Arda çok önemli bir oyuncu. Çünkü tam bir yıldız futbolcu gibi değil. Gerektiğinde ortaya koyduğu mücadele, savaşçı dediğimiz futbolcu tipinde. Bu futbolda az görülen bir durum. Kaybetmeyi sevmeyen bir yapısı var. Bir futbolcu için çok büyük bir artı olduğunu düşünüyorum bu özelliğin. Yıldız futbolcular, taraftarlar tarafından çok sevilir. Arda topla yaptıkları ile tribünlerin isteklerini karşılamakla birlikte, mücadeleyi de bırakmayan bir oyuncu” görüşünü dile aktardı.

Emre Aşık, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Tabii ki Harry Kewell'ın da takıma verdiği pozitif bir enerji var. Kewell, İngiltere Ligi'nde önemli işler yapmış bir oyuncu. Bence Galatasaray'a çok daha büyük katkısı olacaktır. Lincoln ilk yarıda çok iyi bir çıkış yakaladı. Bence bu göz ardı edilmemeli. Takım için ne kadar önemli bir oyuncu olduğunu gösterdi. Kendisine destek verilmeli. Baros ise gerçekten çok iyi golcü. Takıma çok önemli katkı sağlıyor. Çok önemli goller attı. Bir de şu var. Bülent Hoca'yla birlikte takım olarak çok daha fazla mücadele etmeye başladık. Bu tip oyuncular ilk başta bundan olumsuz etkilenebilirler. Ama bence takım olarak çok iyi yoldayız. Böyle devam etmeliyiz.”

“AİLENİN BİR PARÇASI OLUYORSUNUZ”

Emre Aşık, profesyonelliği bir dönem birlikte top koşturdukları teknik direktörleri Bülent Korkmaz'dan öğrendiğini dile getirdi.

Galatasaray'ın şampiyonluğa ulaştığı 2002-2003 sezonunda Bülent Korkmaz ile birlikte oynadıklarını hatırlatan tecrübeli futbolcu, “Profesyonelliği ondan öğrendim diyebilirim. İdmanlarda kendisi bana çok şey öğretti. Aile babalığından tutun saha içindeki futbolculuğuna kadar örnek alınası bir kişi. Bizler bu işten ekmek yiyoruz. Bir adım daha öteye gittiğiniz zaman oynadığınız, formasını giydiğiniz takıma da bağlanıyorsunuz. Bu da takım içinde aile gibi olmayı getiriyor. Ailenin bir parçası oluyorsunuz. Bu çok önemli” değerlendirmesinde bulundu.

“BU YAŞIMDA HALA HER GÜN BİR ŞEYLER ÖĞRENİYORUM”

Savunma oyuncularının görevlerinin önemine değinen Emre Aşık, şöyle devam etti: “Defans oyuncusu olarak oyuna her an konsantre olmak gerekiyor. Top size yakın ya da uzak devamlı takip gerekiyor. Ben kendi adıma söyleyeyim, ne zaman oyun içinde kopukluk yaşasam hemen arkasından bir pozisyon hatası geliyor. Şu an 35 yaşındayım ve hala eksik yaptığım bazı şeyler olabiliyor. Bu yaşımda hala her gün bir şeyler öğreniyorum. Hayat her zaman tecrübe kazanmaya açık. Bu savunma oyuncuları için daha fazla geçerli.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*