Emre Belözoğlu: Adalet yerini buldu

  • Giriş : 20.03.2007 / 00:00:00

İngiltere Premier Ligi takımlarından Newcastle United'da forma giyen milli futbolcu Emre Belözoğlu, milli takım kampına katılmak üzere İstanbul'a geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Irkçılıkla suçlanan, ancak dünkü duruşması sonrası İngiltere Futbol Federasyonu tarafından suçsuz bulunan Emre, THY'ye ait bir uçakla geldiği Atatürk Havalimanı'nda gazetecilere yaptığı açıklamada, ''Gerçekten 1-2 ay çok zor geçti, ama adalet yerini buldu'' dedi.
Vicdanen müsterih olduğunu her zaman söylediğini kaydeden Emre, ''Allah'a şükür, adalet yerini buldu. İngiltere Futbol Federasyonu da çok adil bir duruş sergiledi, teşekkür ediyorum. Adil bir savunma oldu, onlar da iddialarını sundu. Karar bu yönde çıktığı için mutluyum'' diye konuştu.
Emre, ''Suçlu bulunsaydın ne yapardın'' sorusuna, ''Şimdi bunu konuşmak istemem, ama olumsuz bir durumda, Futbol hayatımla ilgili çok ciddi bir karar alabilirdim. Sonuçta kulübüm arkamda durdu. Dünkü savunmam sırasında da yanımdaydılar. Onlara teşekkür ediyorum. Bundan sonra da Futbol yaşamıma Newcastle United'da devam edeceğim'' yanıtını verdi.
Milli futbolcu, yapılan suçlamayı, kendisine karşı oluşturulmuş bir komplo gibi görmediğini de vurgularken, ''Benim de hatalarım olabilir. Bazen sahada kendimizi tutamadığımız zamanlar oluyor, ama hiçbir zaman ırkçılığa varacak sözler kullanmadım. Adalet yerini buldu. Ben de milli maçlara konsantre olmuş durumda İstanbul'a geldim'' açıklamasında bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious