Emre Belözoğlu tazminat davası açtı

Emre Belözoğlu tazminat davası açtı.12987
  • Giriş : 17.10.2007 / 19:02:00

Milli Futbolcu Emre Belözloğlu, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) eski Başkanı Onur Belge aleyhine 50 bin YTL'lik manevi tazminat davası açtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şişli 3. Asliye Hukuk Mahkemesine Belözoğlu'nun Avukatı Tarkan Şahintaş tarafından sunulan dilekçede, ''Kanal A'' spor servisi tarafından hazırlanan ve Spor Müdürü Murat Çimen'in sunduğu ''Spor Vizyon'' programının 17 Eylül pazartesi tarihli yayınına konuk olan Onur Belge'nin, müvekkili Emre Belözoğlu ve Fatih Terim'in kızı hakkında bir takım iddiaları ortaya attığı belirtildi.

Dilekçede, Belge'nin, Türkiye-İsviçre maçında milli takımın ceza almasında müvekkilinin baş rol oynadığını ileri sürdüğü ve Belge'nin Amerika'da yaşayan bir yakınından, ''A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Fatih Terim'in kızı Merve Terim ile milli futbolcu Emre Belözoğlu'nun ilişkisi bulunduğunu, bu nedenle İsviçre-Türkiye maçında çıkan olaylar nedeniyle Belözoğlu'nun, Terim ve federasyon tarafından cezalandırılmadığını'' iddia ettiği kaydedildi.

Emre Belözoğlu'nun kişilik haklarının ağır şekilde saldırıya uğradığı, spor yazarı ve eski TSYD Başkanı Onur Belge tarafından ortaya atılan iddiaların, milli futbolcunun kişilik haklarına tecavüz mahiyetinde olduğu savunularak, hukuka aykırı eylemleri nedeniyle Belge'den 50 bin YTL'lik manevi tazminatın tahsil edilmesi istendi.

SABAH

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious