Emre Belözoğlu: Vicdanım rahat!

  • Giriş : 19.02.2007 / 00:00:00

İngiltere'de kendisine yönelik ırkçılık suçlamalarıyla karşı karşıya kalan başarılı Türk milli futbolcu Emre Belözoğlu, davadan olumlu bir karar çıkmasını beklediğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Emre Belözoğlu, kendisine yönelik yapılan suçlamalarlar ilgili dava sonuçlanıncaya kadar konuşmak istemediğini ancak davanın olumlu sonuçlanmasını beklediğini anlatttı. Belözoğlu konuyla ilgili olarak şöyle konuştu: "Şu an dava hala devam ediyor, her zaman söylediğim gibi yine tekrar ediyorum, dava sonuçlanıncaya kadar hiçbir açıklama yapmak istemiyorum. Dava sonucu netleştikten sonra da ciddi bir basın açıklaması yapacağım. Ben vicdan-müsteriyim, inşallah hakkımda hayırlı bir karar çıkmasını bekliyorum." dedi.

SAKATLIĞIM GEÇİYOR, ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA OYNAYABİLİRİM

Son birkaç haftadır takımdaki yerini alamayan Milli futbolcu Belözoğlu, sakatlığı ile ilgili son durumunu da açıkladı: "Sakatlığım geçmek üzere. Son bir kaç test yapılacak o kadar. Küçük bir yırtık oldu ayağımda. Futbolcu olanlarlar bilir bu sakatlığı, bu sakatlık çok ciddi bir sakatlıktır. Her an tekrarlayabileceğinden çok iyi çalışıyorum. Günde ortalama 2 bazen de 3 idman yapıyorum. İnşallah önümüzdeki hafta oynamaya çalışacağım."

TARAFTARLARLA İLİŞKİMİZ ÇOK İYİ

Newcastle taraftarlarıyla aralarında hiçbir problemin olmadığı söyleyen Belözoğlu, "Taraftarlarla aramızda bir problem olmaz zaten olamaz da. Oynadığımız zamanlarda da hep iyi oynadım. Şu ana kadar taraftarlardan bana gelen herhangi olumsuz bir şeye raslamadım. Gerek Türkiye'de insanların ve gerekse Türk medyasının verdiği destekten dolayı da bir kez daha teşekkür ediyorum ama Newcastle şehrinde de hiç böyle bir sıkıntıyla karşılaşmadım." diye konuştu.

TRANSFERİ ŞU AN İÇİN DÜŞÜNMÜYORUM

Transfer söylentileriyle ilgili çıkan haberlere da cevap veren Belözoğlu, davanın devam ettiği böyle bir durumda transfer olayı ile ilgilenmediğini belirtti. "Şu an için transferi düşünmüyorum." diyen Belözoğlu şöyle devam etti: "Tabii ki istenmek güzel bir şey, ben şu an için bu davanın sonuçlanmasını bekliyorum. Ondan sonra herşey seyrinde devam eder."

TUGAY ÇOK İYİ BİR FORM YAKALADI

Tugay'ın Milli Takım'a dönmesiyle ilgili ise Belözoğlu, Tugay'ın çok iyi bir form yakaladığını, İngiltere'de bunu gösterdiğini anlattı. Tugay'ın Milli Takım'a çağrılmasının tamamen Fatih Terim'in kararı olduğunu vurgulayan Emre, "Fatih hoca kimi davet ediyorsa ya da etmiyorsa kendi insiyatifindedir. Buna saygı duymak gerekiyor. Tugay abiyle uzun seneler beraber oynamaktan keyif aldım yine keyif almaya devam edeceğim." şeklinde konuştu.

Türk Milli Takımı'nın Gürcistan yenilgisi ile ilgili soruya ise Belözoğlu: "Tabii hazırlık maçıydı. Hazırlık maçları hiç bir zaman ölçü değildir. Resmi maçlar daha farklı olacaktır. Futbolcular daha bir konsantre olacaktır resmi maçlara. Önümüzde önemli iki maç var, çok iyi bir kadroya sahibiz, inanıyorum ki iyi bir netice alacağız."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious