Emre Belözoğlu'na çirkin saldırı

Emre Belözoğlu'na çirkin saldırı.15414
  • Giriş : 05.12.2008 / 12:14:00

Fenerbahçeli yıldız futbolcu Emre'ye Denizli havaalanında çirkin saldırı...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yıldız oyuncuya havaalanında "F.Bahçe'ye yakışmıyorsun. Defol git" sözleriyle laf atıldı. Emre de karşılık verince olay büyüdü. F.Bahçe "Saldırgan F.Bahçeli değil" açıklaması yaptı, polis de saldırganı olay yerinden uzaklaştırdı.

Fenerbahçe, bugün Denizlispor ile oynayacağı maç için dün akşam saatlerinde Denizli'ye gelirken, Çardak Havaalanı'nda Emre Belözoğlu ile bir taraftar arasında gergin anlar yaşandı. İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı'ndan saat 16.30'da havalanan özel uçak saat 17.30'da Çardak'a indi.

Sarı lacivertli kafileyi üniversite öğrencilerinden oluşan UniFB Grubu'na mensup yaklaşık 30 kişilik bir grup, "Şampiyon Fenerbahçe" tezahüratı ile karşıladı. Taraftarlar Roberto Carlos ve Daniel Güiza başta olmak üzere futbolculara büyük ilgi gösterirken, yaşanan kargaşada polis ve özel güvenlik görevlileri zor anlar yaşadı.

Kafile terminal binasından çıkmaya çalışırken, bir taraftarın Emre Belözoğlu'na, "Fenerbahçe'ye yakışmıyorsun. Defol git" sözleriyle sataşması, futbolcunun da karşılık vermesiyle ortalık bir anda karıştı. Araya giren kaleci Volkan Demirel, morali bozulan Emre'yi sakinleştirip otobüse götürürken, polisler de taraftarı olay yerinden uzaklaştırdı.

Anında bildiri yayınladı

AA muhabirinin havaalanındaki emniyet yetkililerinden aldığı bilgiye göre, Emre'ye laf atan taraftarın Galatasaraylı olduğu iddia edildi. Fenerbahçe Kulübü de yaşanan çirkin olay üzerine bir açıklama yaparak, saldırganın Fenerbahçe taraftarı olmadığını kaydetti. Kulüp sitesinde, "Laf saldırganı Fenerbahçeli değil" başlığı altında yayınlanan bildiride şöyle denildi:

"Oyuncularımızı karşılamak için bekleyen taraftarlarımızın arasına karışan bir başka takım taraftarı kafilemizin otobüse doğru yürüdüğü sırada, Emre Belözoğlu'na lafla saldırıda bulunmuştur.

Meçhul taraftar!

Oyuncumuz Belözoğlu, sarfedilen lafların kendisine mi ait olduğu yolundaki sorusuna "evet" cevabı alınca da alanda kısa süreli bir gerginlik yaşanmış, güvenlik görevlilerimiz oyuncumuzu koruma altına alarak otobüse kadar refakat etmiştir. Söz konusu kişinin Fenerbahçe taraftarı olduğu yolundaki yayınlar gerçekleri yansıtmamaktadır. Çardak havalimanında bu olaya şahit olan taraftarlarımız, "meçhul taraftar(!)"a hangi takımın taraftarı oldukları konusunda ayrıntılı bilgi vermiştir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*