Emre Günaydın kim?

  • Giriş : 24.04.2007 / 00:00:00

Cinayeti Emre'nin azmettirdiğini söyleyen tutuklu zanlılar, ifadelerinde Emre'nin kişiliği ve bağlantıları hakkında da önemli ipuçları verdiler.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İşte Emre Günaydın'ın kavgacı kişiliği ve karanlık bağlantılarıyla ilgili diğer iddialar.

Malatya'daki hunhar cinayette kilit isim Emre Günaydın'ın birkaç gün içinde uyandırılarak ifade vermesi bekleniyor.

Malatya'da hunharca işlenen cinayette kilit isim olarak gösterilen ve Araştırma Hastanesinde henüz yoğun bakımdan çıkamayan Emre Günaydın'ın vereceği ifadeler gün geçtikçe daha da önem kazanıyor. Hastanede geniş güvenlik önlemleri altında tedavisi süren ve sürekli uyutulan zanlının birkaç gün içerisinde uyandırılarak ifade verebilecek duruma gelmesi bekleniyor.

Tutuklanan 4 zanlı ifadelerinde cinayette Emre'nin azmettirici olduğunu doğruladı. Tutuklu zanlılar, Emre Günaydın'ın karanlık ilişkileri ve kişiliği hakkında da önemli ipuçları verdi.

KAVGACI BİR KİŞİLİĞE SAHİP

4 zanlının ortak görüşü Emre G'nin kavgacı bir yapıya sahip olduğu yönünde. Zaten kaldığı yurttan da kavga ettiği gerekçesiyle atıldığı açıklanmıştı. Çok iyi tekvando bildiği için çevresindekilerin kendisinden korktuğunu söyleyen arkadaşları, bu sebeple cinayetlerden vazgeçemediklerini iddia etti. Eylem öncesi zanlıların olaydan geri dönme isteklerinin de Emre'nin tehditkar tavırları ve sözleri sebebiyle gerçekleşemediği belirtiliyor.

KARANLIK İLİŞKİLER

Emre'nin olay öncesi sürekli misyonerlik faaliyetlerine ilgi duyduğu ve yanındaki 4 zanlıya da sürekli öldürülen şahıslara yönelik bir eylem yapmak gerektiği baskısı kurduğu söyleniyor. "Neden yapalım" sorusuna da "sonra söylerim" dediği belirtiliyor. Emre'nin olaydan bir saat önce arkadaşlarının sorusuna verdiği eylem gerekçesi ise oldukça ilginç; Emre kendisi yerel bir gazetede çalıştığı sırada adını Mehmet olarak söylediği biriyle tanıştığını anlattı. Mehmet'in kendisini evine götürerek PKK'nın dış kaynaklarla beslendiğini, misyonerler ve PKK'nin birbiriyle irtibatlı olduğunu ve kaynak sağladığını söylediğini belirtti. Bunlar ülkeye zarar veriyor ülke aleyhine çalışıyor. Bu sebeple bu eylemi yapmalıyız.

UYUŞTURUCU VE MÜSTEHCENLİK

Emre'nin telefon kayıtlarında uyuşturucu satıcılığından sabıkalı olan şahıslarla görüştüğünün tespit edildiği de iddia ediliyor. Emre Günaydın'ın olay sırasında uyuşturucu ya da ilaç alıp almadığı kan tahlillerinden sonra belli olacak. Mahallede bazı arkadaşları da zanlının zaman zaman bilgisayarında müstehçen sitelere girdiği ve buralardan uygunsuz resim ve dosyalar indirdiğini anlatıyorlar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious