Emre Günaydın sorguya alındı

  • Giriş : 16.05.2007 / 00:00:00

Malatya'daki misyonerlik katliamının kilit ismi, hastaneden Emniyet'e götürüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Malatya'da hıristiyanlıkla ilgili kitaplar basan Zirve Yayınevi'nde 1'i Alman 3 kişinin katledilmesi olayının kilit ismi ve olay günü 3'üncü kattan atlayarak yaralanan Emre Günay'ın tedavisi tamamlanıp, sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Malatya'da 18 Nisan'da Zirve Yayınevi'nde bulunan Alman Tilman Geske ile Necati Aydın ve Uğur Yüksel'in katledilmesi olayının kilit ismi olan Emre Günaydın'ın Turgut Özal Tıp Merkezi'nde süren tedavisi tamamlandı. Doktarların bugün gözaltına alınabilir raporunun ardından Terörle Mücadele Şube Müdürü Lufullah Pekcan'ın da aralarında bulunduğu bir ekip, katil zanlısı Emre Günaydın'ı Malatya Emniyet Müdürlüğü'ne götürdü. Emre Günaydın'ın sevcıdan ek süre istenmezse 2 ile 4 gün arasında Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde sorgulanacağı öğrenildi.

Olayla ilgili olarak daha önce kitapevindeki baskınla ilgili olarak daha önce suçüstü yakalanan Salih Güler, Cuma Özdemir, Hamit Çeker ve Abuzer Yıldırım, terör örgütü kurmak, bu örgüte üye olmak ve örgüt faaliyeti çerçevesinde adam öldürmek suçlarından tutuklanmıştı. Emre Günaydın'ın kız arkadaşı Tuna Işıklı ile 6 zanlı ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

Tutuklanan zanlılar ifadelerinde Emre Günaydın'ı suçlamış ve tehdit nedeniyle baskına katıldıklarını söylemişlerdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious