Emre Türklere bakışı değiştirdi

  • Giriş : 24.10.2006 / 00:00:00

Newcastle'da kebab dükkanı işleten Hakan Özmen, Emre Belözoğlu'nun,İngilizlerin Türkler hakkındaki fikirlerini değiştirdiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Geçtiğimiz yıl İngiltere'nin Newcastle United takımına transfer olan Emre Belözoğlu, İskoçya sınırındaki kentte Türklere bakışı olumlu yönde etkiledi. Newcastle şehrinde kebap dükkânı işleten Hakan Özmen, Emre'nin şehre geldikten sonra İngilizlerin Türk kültürüne merak sardığına dikkat çekti.

Newcastle şehrinde yaklaşık 300 Türk vatandaşı yaşıyor. 400 bin Türk'ün yaşadığı İngiltere'de, Türk nufusunun çoğunluğu başkent Londra'da bulunuyor. Newcastle'de yaşayan Hakan Özmen ise, şehirde kebab dükkanı işleten birkaç Türk girişimciden biri. "Salt 'n' Peper" adlı kebab dükkanıyla şehirdeki İngiliz halkın beğenisini kazanan Türk işletmeci, İngilizlerin kebabı çok sevdiklerini söylüyor.

Hakan Özmen, şehirde Türkler ile İngilizler arasındaki soğuk ilişkilerin Emre Belözoğlu'nun şehrin tek takımı olan Newcastle United'a transfer olmasından sonra oldukça değiştiğini söylüyor. Daha önce Galatasaray ile İngiliz takımı Leeds United arasında oyanan UEFA kupası maçında çıkan olaylardan dolayı iki halk arasında görülen düşmanca ilişkilerin Newcastle'de değiştiğini anlatan Özmen şunları ifade etti: "Şunu söyleyebilirim ki, Emre Belözoğlu'nun gelmesinden sonra, İngilizlerin Türklere bakış açısında olumlu gelişmeler oldu. Daha önce Türklere karşı bazı olumsuz görüşler vardı burda. Ama sağolsun Emre burda ülkesini çok iyi temsil ediyor. Halkın Emre'ye karşı büyük sempatisi var burda. Bu aynı zamanda biz Türklerin de işine yaradı."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious