Emre yarın ifade verecek

  • Giriş : 18.03.2007 / 00:00:00

İngiliz Newcastle takımının Türk oyuncusu Emre, “ırkçılık” yaptığı suçlaması ile yarın İngiliz Futbol Federasyonu’nun önüne çıkacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Disiplin Kurulu’na ifade verecek olan Emre davasının “tarihi” bir vaka olabileceği belirtiliyor.

İngiliz Federasyonu Disiplin Kurulu’na yarın ifade verecek olan Emre’nin suçlu bulunması halinde kararın klubün menajeri Glenn Roeder için de potansiyel etkilerinin olabileceği belirtiliyor.

Roeder, birkaç hafta önce “ırçılık” yaptıkları kanıtlanan oyuncuların bir yıl yasaklanması gerektiğini, ekibinde bir “ırkçı” olduğu ortaya çıkması halinde istifa etmeyi düşüneceğini de söylemişti.

Eski Galatasaray ve İnter Milan oyuncusu Emre’nin, Aralık ayında Everton takımı ile oynanan maç sırasında karşı takımın zenci oyuncusu Joseph Yobo’ya yönelik “ırkçı” ifadelerde kullandığı öne sürülüyor.

Disiplin Kurulu’ndaki duruşmada Everton oyuncularından Tim Howard ve Joleon Lescott, tanık olarak yer alacak.

İngiliz Futbol Federasyonu, Emre hakkında yapılan diğer bir “ırkçılık” suçlamasını da soruşturuyor. Bu soruşturma, Watford takımı oyuncusu Al Bangura tarafından yapılan suç duyuruşu üzerine başlatıldı.

The Daily Telegraph gazetesi, Emre ile ilgili haberinde her şeye rağmen Newcastle manajeri Roeder’nin, şimdiye kadar Emre’ye sürekli ve tutarlı bir destek verdiğine dikkat çekti.

Glenn Roeder’in maçın ardından “olay”ı görüşmek üzere Everton’un soyunma odasına gitmesinin diğer bir “komplikasyon” olduğunu belirten gazete, Roeder’in Emre’nin “ırkçı” değil, sadece hoş olmayan bir ifade kullandığını söylediğini kaydetti.

Bu arada, Emre’nin Bolton takımı oyuncusu El Hacı Diouf’a “ırkçı” hakaretlerde bulunmakla da suçlandığı, bu yöndeki bilgilerin Federasyon’a olayın tanıklarınca iletildiği, ancak Diouf’un ifade vermeyi reddettiği de kaydediliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious