Emre'den çok anlamlı hareket

Emre'den çok anlamlı hareket.7046
  • Giriş : 11.12.2008 / 23:37:00

İngiltere’de Crouch ve İtalya’da Kaka’nın üstlendiği görevi Türkiye’de Emre Aşık yapacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Emre Aşık Türkiye'de bir ilke imza attı ve Türkiye Zihinsel Engelliler Spor Federasyonu'na Yönetim Kurulu Üyesi olarak girdi. Emre Aşık “Bu misyonu üstlendiğim için mutluyum, bu tarz insanları engelli olarak değil sporcu olarak görmeliyiz” dedi.

Galatasaray'ın Turkcell Süper Lig'in 15. haftasında oynayacağı Gençlerbirliği maçı öncesinde Türkiye Zihinsel Engelliler Federasyonu Başkanı Tarık Bitlis ve Yönetim Kurulu üyeleri, Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Murat Yalçındağ, Futbol AŞ Genel Müdürü Adnan Sezgin ve Emre Aşık bir araya geldiler.

Türkiye Zihinsel Engelliler Spor Federasyonu ve Galatasaray Spor Kulübü işbirliği çerçevesinde Galatasaray Emre Aşık örnek bir davranışa imza atarak bu federasyonun yönetim kuruluna girmeyi kabul etti.

Gerçekleştirilen tören sırasında konuşan Türkiye Zihinsel Engelliler Federasyonu Başkanı Tarık Bitlis, Galatasaray Spor Kulübü ve Emre Aşık'ın bu davranışından dolayı çok memnun olduklarını belirterek “Avrupa'da ve Türkiye'deki ilklerin kulübü olan sarı kırmızılı camianın böyle bir ilke imza atmasından dolayı mutluyuz. Emre Aşık Ankara'ya her geldiğinde bizimle ilgileniyordu. O bir başlangıç yaptı. Diğer tüm futbolcular ve kulüplere de umarım örnek olur" dedi.

Galatasaray Futbol AŞ Genel Müdürü Adnan Sezgin, “Kulübümüzün bünyesinde böyle bir oyuncu barındırdığımız için biz de mutluyuz. Galatasaray Spor Kulübü bu tür davranışlara her zaman açıktır. Bundan sonra da desteklemeye devam edecektir” diye konuştu.

Galatasaray'ın deneyimli savunma oyuncusu Emre Aşık da onları çok sevdiğini belirtirken “Ben ilk adımı attım. İnanıyorum ki bundan sonra diğer oyuncular ve sporcular da engelli sporculara gereken ilgiyi gösterecektir. Bundan sonra onlar için çalışacağım. Şampiyonalara gittiklerinde gerekirse uğurlamaya ya da maçlarına gidip, onlara moral vereceğim. Bu tarz engellilere engelli gözüyle değil de sporcu gözüyle bakmamız gerekir. Bu misyonu üstlendiğim için mutluyum.” dedi.

Gerçekleştirilen tören sonrası Başkan Bitlis ve engelli sporcular Emre Aşık'a plaket ve Galatasaray Futbol AŞ Genel Müdürü Adnan Sezgin'e de altın madalya hediye etti. Emre Aşık da oyunculara imzalı formasını verdi.

İngiltere'de Crouch ve İtalya'da Milanlı Kaka'nın üstlendiği bu görevi Türkiye'de Emre Aşık yapacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*