Emre'nin umudu dudak okumada

  • Giriş : 11.03.2007 / 00:00:00

İngiltere Futbol Federasyonu, ırkçı davranışlarda bulunduğu iddiasıyla soruşturma başlattığı Newcastle United’ın Türk yıldızı Emre Belözoğlu’nun duruşması 19 Mart’ta

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Gerçeklerin ortaya çıkması için teknolojinin bütün imkanlarını kullanacak.

Emre’nin rakiplerin siyahi oyuncuları için ırkçı sözler söylediği ileri sürülen Everton ve Watford maçlarının görüntülerini detaylı bir şekilde inceleyen federasyon yetkilileri, dudak okuma uzmanları sayesinde Türk futbolcunun ırkçı kelimeler kullanıp kullanmadığını saptamaya çalışacak.

Olayı yakından izleyen bir İngiliz avukat, "Bu görüntüler ve dudak okuma uzmanları Emre’nin, iddia edildiği gibi ırkçı kelimeler kullanmadığını kanıtlayacaktır" dedi. Emre ise kendinden emin konuşarak, "Ben bu kelimeleri o maçlardan sonra öğrendim" ifadesini kullandı.

Milli futbolcu ayrıca, perşembe günü oynadığı AZ Alkmaar maçında kendisine büyük sevgi gösterilerinde bulunarak desteklerini gösteren Newcastle taraftarlarına teşekkür etti. The Sun gazetesine konuşan Emre, "Çok mutluyum. İki ay sahalardan uzak kalmıştım. Teknik direktörüm Glenn Roeder başta olmak üzere taraftarlarımıza ve takım arkadaşlarıma bana verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum. Newcastle ile sözleşme imzaladığımda taraftarların çok iyi olduğunu biliyordum" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious