Emre'nin üzerinden çirkin oyunlar oynanıyor

  • Giriş : 17.02.2007 / 00:00:00

İngiltere'nin Newcastle United takımında forma giyen Emre yeni bir ırkçı suçlama ile daha karşı karşıya kaldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mirror gazetesi, İngiltere'nin Newcastle United takımında forma giyen Emre'nin, Bolton'un yıldız oyuncularından El Hadji Diouf'a hakaret ettiğini ileri sürdü. Gazete, Newcastle United ile Bolton arasında ekim ayında oynanan maç sırasında, Emre'nin, iki gol atan Diouf ile didişirken ırkçı hakarette bulunduğunu ve bu olaydan birkaç dakika sonra oyundan alındığını iddia etti.

Emre'nin sözleri üzerine, saha kenarındaki Boltonlular tarafından zaptedilen ve karşılık vermesi engellenen Senegalli oyuncu Diouf'un, şu ana kadar olayla ilgili hiçbir açıklamada bulunmadığı da belirtildi. Ancak olaya yakın kaynakların, "Aslında ırkçı bir konuşma. Diouf çok sinirliydi. Ancak olayı basınla paylaşmadı.'' şeklindeki açıklamalarına yer verildi. Mirror ayrıca, Newcastle'da oynayan bazı oyuncuların, Emre'nin saha içindeki tavır ve davranışlarından duydukları kaygıyı iletmek üzere kulüp menajeri Glenn Roeder ile görüştüklerini de ileri sürdü.

Emre'nin menajeri Ahmet Bulut ise bu iddiaları kesin bir dille yalanladı. Bulut, gazetemize yaptığı açıklamasında, "Bu kadar saçmalık olmaz. İddiaya göre 6 ay önce böyle bir olay yaşanmış. İyi de kardeşim bu zamana kadar neden beklediniz diye adama sormazlar mı? Mirror gazetesinin haberi kesinlikle yalandan ibaret. İngiltere'de bazı kesimler tarafından Emre yok edilmek isteniyor. Oyunlar oynanıyor. Ama bunu başarmaya güçleri yetmez. Biz yazılı savunmamızı verdik. İlerleyen günlerde sözlü savunmamızı da vereceğiz. Ceza almayacağımızı umuyoruz. Çünkü Emre'nin bu işlerle ilgisi olmaz." ifadelerini kullandı.

Emre'ye şok suçlama

Mirror gazetesinin haberinde Emre'nin Newcastle'dan takım arkadaşlarının teknik direktör Roeder'a şikayet etmelerini çok gülünç bulduğunu belirten Emre'nin menajeri Ahmet Bulut, "Güya takım arkadaşları Emre'yi teknik direktörleri Glenn Roeder'a şikayet etmiş. Gerçekten çok komik. Bir defa Emre'ye en büyük desteği teknik direktörü ve takım arkadaşları yaptı. Glenn Roeder da basın toplantısında bunu net bir şekilde ifade etti. Obafemi Martins ve Seedorf, Emre'yi öven açıklamalar yaptılar."

Şu aşamada Emre'nin Türkiye ya da başka bir ülkeye transferinin söz konusu olmadığını açıklayan Ahmet Bulut, "Transfer sezonu sona erdi. Emre'nin de takımıyla sözleşmesi sürüyor. Transferin olmadığını çok açık söyleyebilirim. Ama verilecek karara göre de davranışlarımız şekillenecek. Karardan sonra İngiltere'den gelecek olumlu ya da olumsuz tepkiler de gelecekle ilgili kararlarımızda etkili olacak. Biz sadece ilerleyen günlerde vereceğimiz sözlü savunmaya konsantre olduk. Emre'nin de tek beklentisi ülkesinden gelecek destekte. Bize ülkemizde inanılsın yeter. Çünkü Emre'nin ceza alacak bir davranışı olmadı." görüşlerini kullandı.

Milli futbolcu Emre Belözoğlu ise, "Bolton'la altı ay önce oynadık. Şimdi Diouf'a da hakaret ettiğim şeklinde haberleri duyuyorum. Bu oyuna gelmemek için susuyorum. Mart ayında karar açıklandıktan sonra geniş bir basın toplantısı ile neler olduğunu, neler yaşadığımı bir bir anlatacağım." dedi.

Yıldız futbolcu, "Adalet yerini bulacak. Buna inanıyorum. Allah'a olan inancımı bir an bile olsun kaybetmedim." ifadelerini kullandı. Öte yandan, İngiltere Futbol Feredasyonu (FA), dün yaptığı açıklamada, Emre hakkında ortaya atılan iddialarla ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Emre: Adalet yerini bulacak

Everton'la oynanan maç sırasında Joseph Yobo, Tim Howard ve Lescott'a ırkçı hakaretler ettiği gerekçesiyle suçlanan yıldız futbolcu Emre Belözoğlu, suçsuzluğunun er geç ortaya çıkacağını söyledi. Milli futbolcu, İngiltere Futbol Federasyonu'nun kendisi hakkındaki kararı açıklamasından sonra geniş bir basın toplantısı yapacağını açıkladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious