Emret Komutan'ım peyaz perdede

  • Giriş : 15.01.2007 / 00:00:00

Televizyonun beğenilen dizisi ''Emret Komutanım''ın sinema versiyonu ''Emret Komutanım: Şah Mat'', 19 Ocak'ta vizyona girecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Filmin basın gösterimi, Etiler AFM Uptown Sineması'nda gerçekleştirildi. Gösterim sonrası düzenlenen basın toplantısında konuşan yönetmen Taner Akvardar, aynı adlı dizinin halen yayında olmasının sinemaya gelecek izleyici sayısına olumsuz etkisi olup olmayacağını soran bir gazeteciye, bunun bir dezavantaj olmadığını düşündüğünü söyledi.

Akvardar, dizinin izleyici sayısının gittikçe artış gösterdiğini belirterek, sinemaya da diziyi sevenlerin yanı sıra hiç izlemeyenlerin de gelerek izleyici sayısını artıracağı kanısında olduğunu anlattı. ''Filmdeki TIR'ın patlama sahnesi nedeniyle gelen güvenlik güçlerini uzun süre bunun bir film çekimi olduğuna ikna edemediklerine'' haberine ilişkin bir soru üzerine Akvardar, bunun doğru olduğunu söyledi.

Akvardar, ''Çünkü çok büyük gürültü oldu. Orada bir problem oldu. Ama oyuncuları ve seti görünce ikna oldular tabii'' diye konuştu. Sıcak bir film yaptıklarını söyleyen Akvardar, ''Eğlenceli bir film yaptığımızı düşünüyoruz. Biz filmi çekerken de izlerken de çok eğlendik. Yolu açık olsun'' dedi.

MEHMET ALİ ERBİL

Filmde ''Kasparov'' karakterini canlandıran Mehmet Ali Erbil de, asker filmlerinin Türkiye'de her zaman çok tutulduğunu, çünkü herkesin ailesinde mutlaka vatani görevini yapan biri olduğunu belirterek, güzel bir hikaye olduğunu söyledi. Türk sinemasının son yıllarda uluslararası alanda başarılı olan diğer ülkelerin sinemaları gibi izleyicisinden büyük ilgi gördüğünü vurgulayan Erbil, bu başarıyı geçmişte küçük görülen, dalga geçilen filmler dahil Türk sinemasına emek verenlerin yıllarca uğraşarak kazandığını kaydetti. Büyük kuruluşlardan sinemaya destek olmalarını da isteyen Erbil, sinema yapmanın çok masraflı bir iş olduğunu hatırlattı. Erbil, ''Ne kadar eleştirseler de bu Türkiye'nin sineması. Biz, Türk sinemasını daha yukarı taşımak için çalıştık yıllarca. Nasıl diğer sanat dallarına destek veriyorlarsa sinemaya da destek vermelerini arzu ediyoruz'' dedi.

FİLMİN KONUSU

Tüm Türkiye'de 19 Ocak Cuma günü vizyona girecek ''Emret Komutanım: Şah Mat''ta, 56. Piyade Alayı Karargah Destek Bölüğü'ne bir günlük temsili askerlik yapmak için akıl hastalığı bulunan bir grubun gelmesiyle yaşanan eğlenceli olaylar anlatılıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious