Emret Komutanım'da ikinci kokain vakası

Emret Komutanım'da ikinci kokain vakası.11637
  • Giriş : 07.04.2007 / 00:00:00

Geçen ay bir baskında adı geçen Emret Komutanım dizisinin oyuncusu S.A.’nın ardından, C.U. da kokain operasyonuna takıldı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul’da yakalanan 11 kişilik uyuşturucu çetesinin müşterisi olduğu iddiasıyla C.U.’yla birlikte ünlü tiyatrocular, iş adamları, bir DJ ve avukatın da olduğu 60 kişi ifade verdi.

Jandarmanın kokain operasyonuna yine ünlü isimler takıldı. 3’ü kadın 11 kişilik bir uyuşturucu çetesini yakalayan İstanbul İl Jandarma Komutanlığı, aralarında tiyatro oyuncuları, avukat ve işadamlarının olduğu 60 müşterinin de ifadesini aldı. Jandarmanın çeteye yaptığı nefes kesici operasyon ise şöyle gelişti: A.T. liderliğindeki organize suç örgütünün çeşitli semtlerde eğlence mekanlarında uyuşturucu sattıkları, müşteri temin ettikleri ve bu müşterilere kokain servisi yaptığı bilgisine ulaşıldı. Bunun üzerine 3 ay boyunca teknik ve fiziki olarak takip edilen şüphelilerin yakalanması amacıyla Beylikdüzü, Tarlabaşı, Fulya, Kağıthane, Feriköy, Çeliktepe, Etiler, Ulus, Bebek, Gayrettepe ve Taksim’de belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda çetenin elebaşı A.T.’nin de aralarında bulunduğu 3’ü kadın 11 kişi gözaltına alındı.

Okul duvarına zula
Bu kişilerle birlikte 133 gram kokain, 45 adet Extacy hap ile kokain içmekte kullanılan 2 düzenek ve hassas tartı ele geçirildi. Çete üyelerinden V.K.’nin evinin hemen bitişiğinde bulunan okulun duvarına zulaladığı kokaini örgüte zengin müşteri temin eden kişilere verdiği öğrenildi.

Oyuncu G.K. aranıyor
“Emret Komutanım” dizisinde oynayan sanatçı C.U., Plato Şirketi’nde çalıştıkları öne sürülen üç kişi, avukat, doktor, işadamı, DJ ve turizm acentesi sahiplerinin de aralarında bulunduğu 60 kişi, “uyuşturucu kullandıkları” iddiasıyla gözaltına alındı. Şebekeden uyuşturucu temin ettiği öne sürülen tiyatro sanatçısı G.K. de ifadesine başvurulmak üzere aranıyor.

‘Bedava içmek için müşteri buluyoruz’
Gözaltına alınan kadınlardan ikisinin, irtibat kurdukları kişileri uyuşturucuya alıştırıp şebekeye zengin müşteri temin ettikleri iddia ediliyor. Özel bir televizyon kanalında program yapan K.G.’nin de çeteye zengin kadın müşteri bulduğu söyleniyor. Şüpheliler savcılıktaki ifadelerinde içtikleri kokaini bedavaya getirmek için bu işe girdiklerini, kokainin zengin kişilere satılmasında aracılık yaptıklarını söyleyerek “Biz uyuşturucu ticareti yapmıyoruz. Müptelayız” dedi.

Yatakları aradılar
Beylikdüzü, Tarlabaşı, Fulya, Kağıthane, Feriköy, Etiler, Ulus, Bebek, Gayrettepe ve Taksim’de yapılan ve köpeklerin de kullanıldığı baskınlarda, yatakların altından kokain paketleri çıktı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious