Emre'ye bir suçlama daha

  • Giriş : 16.02.2007 / 00:00:00

Türk futbolunun Avrupa'daki temsilcilerinden Emre Belözoğlu, yeni bir ırkçılık suçlamasıyla karşı karşıya kaldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mirror gazetesi, Futbol kariyerini İngiltere'nin Newcastle United takımında sürdüren Emre'nin, Bolton'un yıldız oyuncularından El Hadji Diouf'a, “s... maymun” diyerek hakaret ettiğini ileri sürdü.

Haberde, İngiltere Futbol Federasyonu'nun, Everton'da oynayan Joseph Yobo, Tim Howard ve Joleon Lescott'a ırkçı hakarette bulunmakla suçlanan Emre hakkında soruşturma başlattığı hatırlatıldı ve yeni iddiayla Emre'nin başının iyice derde girdiği yazdı.

Gazete, Newcastle United ile Bolton arasında ekim ayında oynanan maç sırasında, Emre'nin, iki gol atan Diouf ile didişirken ırkçı hakarette bulunduğunu ve bu olaydan bir kaç dakika sonra oyundan alındığını iddia etti.

Emre'nin sözleri üzerine, Boltonlu yedek futbolcuların karşılık vermesini engellediği Senegalli oyuncu Diouf'un, şu ana kadar olayla ilgili hiçbir açıklamada bulunmadığı da belirtildi. Ancak olaya yakın kaynakların, “Aslında ırkçı bir konuşma. Diouf çok sinirliydi. Ancak olayı basınla paylaşmadı” şeklindeki açıklamalarına yer verildi.

Mirror ayrıca, Newcastle'da oynayan bazı oyuncuların, Emre'nin saha içindeki tavır ve davranışlarından duydukları kaygıyı iletmek üzere kulüp menajeri Glenn Roeder ile görüştüklerini de ileri sürdü.

Emre, Everton'da oynayan siyahi oyunculara, ırkçı hakarette bulunmakla suçlanmıştı. Roeder'in, olayın yaşandığı Newcastle-Everton maçından sonra Everton'un soyunma odasına giderek sorunun önüne geçmeye çalıştığı iddia edilmişti.

İngiltere Futbol Federasyonu da Emre'nin Everton'lı futbolculara ırkçı sözler sarfettiği iddiları üzerine soruşturma başlatmış ve Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim ve nter'den takım arkadaşı Seedorf, Emre lehine tanıklık yapmışlardı. Federasyon daha bu ilk olayla ilgili kararını vermedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious