En az 3 milyon kişiye iş kapısı

En az 3 milyon kişiye iş kapısı.16562
  • Giriş : 08.11.2008 / 23:39:00

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Nazım Ekren GAP Eylem Planında ilk üç ayında yüzde 53'lük bir gerçekleşme oranına ulaşıldığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Nazım Ekren GAP Eylem Planında ilk üç ayında yüzde 53'lük bir gerçekleşme oranına ulaşıldığını bildirdi.

Ekren, GAP Eylem Planının üç aylık uygulama sonuçlarını Mardin'de düzenlediği bir basın toplantısıyla açıkladı.

GAP'ın bölgede refah ve mutluluğa ciddi şekilde katkı sağlayacak bir proje olduğunu söyleyen Ekren, dünyada gıda krizinin yaşandığı bir dönemde, projenin yabancı yatırımcıları bölgeye çekecek bir potansiyele de sahip bulunduğunu ifade etti.

2012 yılının sonuna kadar GAP'ın toplam 26,7 milyar TL bir finansman ihtiyacı olduğunu kaydeden Ekren, söz konusu tutarın 7,3 milyar TL'sinin bütçeden karşılanacağını,geri kalan 19,4 milyar TL'lik ek finansmanın da 14,5 milyar TL'lik bölümünün özelleştirme ve işsizlik fonundan sağlanacağını belirtti.

Ekren, bunun dışındaki finansmanın ise Yap-İşlet-Devret yönteminin yanı sıra özel-kamu işbirliği ile temin edileceğine işaret etti.

GAP Eylem planı çerçevesinde bu yıl proje için 1 milyar TL ek finansman sağlandığına da dikkati çeken Ekren, bütçeye konulan 894,3 milyon TL ile birlikte bu yılki toplam ödeneğin 1 milyar 894,3 milyon TL'ye ulaştığını bildirdi.

Bakan Ekren, bunun yüzde 53'lük bölümünü oluşturan 1 milyar 6,8 milyon TL'sinin de şu ana kadar kullanıldığını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*