En başarılı siyasetçiler

En başarılı siyasetçiler.7701
  • Giriş : 04.11.2007 / 10:47:00

''Türkiye Başarı Ödülleri''ni kazananlar belli oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Avrupa Gazeteciler Cemiyeti ve True Dergisi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ''Türkiye Başarı Ödülleri''ni kazananlar belli oldu.

Avrupa Gazeteciler Cemiyetinden yapılan yazılı açıklamada, ''ödüllerin,
Türkiye'nin AB üyelik sürecine katkı sağlayan ve Türk insanının yaşam kalitesinin artırılmasına hizmet eden kişi ve kurumları ödüllendirmek amacıyla verildiği'' kaydedildi.

Açıklamaya göre, Akademisyen Seçici Kurul tarafından belirlenen ''2007
Yılının En Başarılıları'' listesinde, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ''Yılın
Siyasetçisi ve Devlet Adamı'', İtalya Başbakanı Romano Prodi de ''Yılın Yabancı Siyasetçisi ve Devlet Adamı'' ödüllerine layık görüldü.
Dışişleri Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan'ın ''Yılın Bakanı'', Türkiye
Halk Bankası'nın da ''Yılın Kurumu'' seçildiği kaydedilen açıklamaya göre, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Egemen Bağış ''Yılın Parlamenteri'', Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ''Yılın Belediye Başkanı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ''Yılın Sivil Toplum Örgütü'', TÜSİAD Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ ''Yılın İş Kadını'', Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan ''Yılın İş Adamı'', Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Ertuğrul Apakan ''Yılın Diplomatı'', Avusturya'nın Ankara Büyükelçisi Heidemaria Gürer de ''Yılın Yabancı Diplomatı'' ödülüne layık görüldü. Ödüllerin, 25 Ocak 2008'de Ankara'da düzenlenecek törenle sahiplerine verileceği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious