En beğenilen lider kim?

En beğenilen lider kim?.11460
  • Giriş : 12.06.2007 / 11:58:00

Seçime 40 gün kalırken halka 'en beğendiği lider' soruldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sağda birlik fiyaskosu Ağar ve Mumcu’nun imajını yerle bir etti. En beğenilen lider Erdoğan. Son anketteki oranlar:

Sağda birlik sürecinde yaşanan krizlerin, DP Genel Başkanı Mehmet Ağar ve Anavatan lideri Erkan Mumcu’nun vatandaş nezdindeki imajını sarstığı ortaya çıktı. Yapılan bir ankete göre, Ağar’ın beğenilme oranı 1.8’e, Mumcu’nun beğenilme oranı ise yüzde 1.5’lere indi. En beğenilen lider Başbakan Erdoğan...

Metrepol Şirketi tarafından yapılan kamuoyu yoklaması, anlaşmazlıkların yaşandığı Mayıs ayı sonunda gerçekleştirildi. Bin 619 kişiyle doğrudan görüşme yöntemiyle yapılan araştırmada, seçmenlere en çok beğendikleri liderler soruldu.

Vatandaşların yüzde 22.5’i en beğendikleri lideri Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olarak belirtti. Bunu yüzde 9.6 ile Dışişleri Bakanı Abdullah Gül izledi.

BAYKAL-SEZER YARIŞI

Araştırma sonucuna göre vatandaşların yüzde 5.8’i CHP lideri Deniz Baykal’ı beğendiklerini ifade ederken, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’i beğendiklerini söyleyenlerin oranı yüzde 4.6’da kaldı. MHP lideri Devlet Bahçeli’yi beğenenlerin oranı yüzde 4.4, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’i beğenenlerin oranı ise yüzde 3.1.

GP lideri Cem Uzan’ın beğenilme oranı Ağar’la aynı çıktı. Ankete göre her iki liderin beğenilme oranı 1.8. Mumcu’nun beğenilme oranı ise yüzde 1.5. Böylece Mumcu’nun en az beğenilen lider olduğu ortaya çıktı.

STAR

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious