En büyük hakem hataları

En büyük hakem hataları.15242
  • Giriş : 27.09.2008 / 14:14:00

Futbolda hakemler ve yaptıkları hatalar hiçbir dönemde gündemden düşmüyor. İşte en büyk hakem hataları;

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Futbolda hakemler ve yaptıkları hatalar hiçbir dönemde gündemden düşmüyor. Çaldıkları yada çalmadıkları düdüklerle her zaman olay olan hakemlerimizin yaptığı hataları Four Four Two dergisi daha önce bir araya getirerek yayınlamıştı.

İşte Son 20 yılda 'Unutulmaz hakem hataları'. Uzun süre konuşulan ve gündemden düşmeyen 20 hakem hatası;

2 Mart 1986 Beşiktaş-Sarıyer: 2-0

Kartal 1-0 önde, Sarıyer'in atağında Ali Gültiken, 90'a giden topu elle çıkartıyor. Hakem Haşim Gökalp oyunu devam ettiriyor ve maçtan sonra da "Ali'yi kaleci sanmışım" diyor

20 Nisan 1986 G.Birliği-Beşiktaş: 1-2

Gençler önde, maçın son 15 dakikası. Hakem Hasan Ceylan. Ali'nin ceza sahası içinde düşmesine penaltı çalıyor. Sonlara doğru bu sefer Metin penaltıyı alıyor.

26 Ocak 1997 Van-Beşiktaş: 0-0

Kartal frikik kullanıyor, topun başında Sergen. Vuruşunu yapıyor ama barajdaki Aykut topu elle dışarıyo yolluyor. Tokat penaltı yerine korneri gösteriyor.

12 Nisan1997 İstanbul-G.Saray: 2-3

Cimbom 2-0'ı, İstanbul 2-2'yi yakalıyor. 95. dakikada hakem Vahap Beyaz, İstanbul ceza sahası içinde Engin'in müdahalesi olmadan kendini yere atan Arif'in pozisyonuna penaltıyı çalıyor.

10 Şubat 2002 Samsun-Trabzon: 1-2

Trabzon 2-0 önde, Vural tartışmalı bir kırmızı kart görüyor. Sonrasında ise kader anı yaşanıyor. Mustafa Kocabey boş kaleye topu gönderecekken Hasan Üçüncü oyuncuyu indiriyor. Ama hakem Sadık İlhan'dan 'tık' yok.Olayı olay yapan ve ilk sıraya yükselten açıklama ise Sadık İlhan'dan geliyor: "MHK Başkanı maçtan önce bana 'Bu karşılaşmayı Trabzon kazanacak' dedi. Ben de penaltıyı vermedim."

8 Aralık 2002 G.Saray-Beşiktaş: 0-1

Hasan Şaş çalımlarla rakip ceza alanına giriyor, Şaş'ı yakalayamayacağını hisseden Ali Eren çelmeyi basıyor. Hakem Kuddusi Müftüoğlu 'devam' diyor.

21 Eylül 2003 G.Saray-F.Bahçe: 2-2

Maç 2-2, ceza sahasına süzülen topa Luciano elle vuruyor. Hakem Muhittin Boşat pozisyonu görmüyor, son dakikada penaltı kaçıyor.

8 Kasım 2003 F.Bahçe-Ç.Rize: 1-1

41. dakikada sarı kart gören Rizeli Victoria, 86'da bir kez daha sarıyla cezalandırılıyor. Fakat hakem Ali Aydın kırmızı kartı, not tuttuğu kartın üzerindeki numaraların silinmesi nedeniyle unutuyor. Maç kural hatası nedeniyle tekrarlanıyor.

4 Nisan 2004 G.Saray-Beşiktaş: 1-2

G.Saray 1-0 öndeyken gelişen pozisyonda Ahmed Hassan itiraz bile etmezken hakem Ali Aydın beyaz noktayı gösteriyor. Son dakikalarda yine tartışmalı bir penaltı çalan Aydın, Canaydın'ın tepkisiyle hakemliğini sonlandırıyor.

1 Ekim 2005 Konya-F.Bahçe: 2-4

Konya 2-0 önde, F.Bahçe kötü oynuyor. 71. dakikada M.Yozgatlı ortalıyor, Özden çıkıp tam topu alacakken araya Anelka'nın eli giriyor. Meşin yuvarlak ağlara, hakem Özgüç Türkalp santraya gidiyor.

Bunlar Son 20 yılda uzun süre konuşulan olaylar.

Turkcell Süper Lig'de bu sezon ise daha yeni başladı. Daha yeni başlamasına rağmen hakem hataları gözümüze çarpıyor.Dileriz bu sezon hakemlerimiz biraz daha dikkatli olurlar...

*13 Eylül 2008 ; Galatasaray - Antalyaspor : 1-1

Karşılaşmanın son dakikalarında Galatasaraylı taraftarlar maçı yavaşlattığını ileri sürdükleri Antalyaspor kalecisi Ömer'e ve hakem Bülent Yıldırım'a küfür etmeye başladılar.

Bu sırada Ömer ile taraftarlar arasında diyalog yaşanırken, Lincoln tecrübeli kaleciyle tepki gösterdi. Lincoln'un omzuyla Ömer'e bilerek çarpmasının ardından, Antalyaspor file bekçisi yerde kaldı. Hakem Yıldırım, bu olayın ardından Ömer'e ikinci sarı karttan kırmızı kart gösterdi.

* 13 Eylül 2008 ; Hacettepe Spor- Fenerbahçe: 1-2

Maçın uzatma dakikalarında Volkan'ın Sukaja yaptığı harekete hakem Halis Özkahya penaltı noktasını gösterdi. Atışı kullanan Kadir topu dışarı attı ama hakeme, 'Yukarıda Allah var' diyen Volkan kırmızı kart gördü ve takımını 10 kişi bıraktı. Kaleye Yasin geçti.

SPOR3

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*