En Cesur O Çıktı!

  • Giriş : 23.01.2007 / 00:00:00

AKP'nin hafta sonu kampında Erdoğan'ı kızdıran eleştiriler hep Ayşe Böhürler'den geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ayşe Böhlüler’en Kızılcahamam kampındaki konuşması AKP’de en çok tartışılan konu oldu. Milletvekilleri ve parti yönetimi, yaklaşık 400 kişinin katıldığı kampta en dikkat çekici konuşmayı yapan Böhürler’in sözlerini tartışıyor.

VATAN, Erdoğan-Böhürler arasındaki “gergin dakikaların” şifrelerini çözdü ve Böhürler’in partiye yönelik eleştirilerinin ayrıntılarına ulaştı.

AKP boyunduruğa girdi
Edinilen bilgiye göre MKYK toplantılarında da eleştirel konuşmalar yapan Böhürler, Cumartesi günü kampın ilk gün çalışmalarının sonuna doğru söz aldı; partinin söylem değişikliğini sorgulayarak arka arkaya bazı sorular yöneltti. Milliyetçi söylemler konusunda yönelttiği sorularla Başbakan’ın tepkisini çeken Böhürler, “AKP, devlet kurumlarının boyunduruğu altına girdi” dedi.

Erdoğan, Böhürler’in sözlerinin “çok çirkin, yanlış” olduğunu vurguladıktan sonra şu cevabı verdi:

“Bizim baştan beri 3 kırmızı çizgimiz var. Bunlarda herhangi bir değişiklik yok. Bizim hiçbir yerden etkilenmemiz söz konusu değil. Tarih bunu yazacak. Ne isek oyuz. Biz hiçbir kurumun boyunduruğu altına girmedik. Ben bugüne kadar başarılı olduysam omurgalı oluşumuz, kemik gibi duruşumuz sayesinde kazandık. Taviz filan vermedik. Gücümüzü aldığımız tek yer var; millet. Bunun dışında kimseye minnet borcumuz yok.”

AKP zengini yarattı
Bir süredir AKP teşkilatlarında yaşanan Ali Dibo iddiaları da Böhürler tarafından farklı bir şekilde dile getirildi. Böhürler’in, “AKP teşkilatında yönetici olarak çalışan arkadaşlar ile normal vatandaşın malvarlığındaki büyüme arasında orantısızlık var” dediği öğrenildi. Ayşe Böhürler’in, “AKP kendi zenginini yarattı” şeklinde algılanan sözlerine Erdoğan cevap vermedi.

GAZETECİLİK OKUDU
1963 Nevşehir doğumlu Böhlüer, İstanbul Üniversitesi’nde gazetecilik okudu. 1992’ye kadar haftalık dergilerde editörlük yaptı ve yayın kurullarında bulundu.

Erdoğan’dan Prodi’ye: Sulandırmayın

İKİ LİDER TÜNEL AÇACAK
İtalya Başbakanı Romano Prodi, bugün Erdoğan’la birlikte yılan hikayesine dönen Bolu Tüneli’nin açılışını yapacak.

Erdoğan, Kuzey Kıbrıs’a yönelik doğrudan ticaret kararını onaylayan AB’yi, bu kararın uygulamada “sulandırılmaması” konusunda uyardı. Erdoğan uyarıyı Ankara’da bulunan İtalya Başbakanı Prodi aracılığıyla yaptı. Prodi ile görüşmede, AB’nin aldığı kararın “Ankara tarafından olumlu karşılandığını” vurgulayan Erdoğan, “ancak, adı doğrudan ticaret olarak geçen bu karara rağmen, ticaretin Rumlar üzerinden yapılması konusunda bir eğilim gözlüyoruz. Eğer karar sulandırılırsa bizim için kabul edilemez olur” mesajı verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious