En çok fiş toplayan öğrenciye bilgisayar

  • Giriş : 08.02.2007 / 00:00:00

Adana Vergi Dairesi Başkanı Fatih Acar, vergi haftası nedeniyle başlatılan kampanyada en çok fiş toplayan öğrenciye diz üstü, masa bilgisayarı ve dijital fotoğraf makinesi hediye edileceğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Acar, ilköğretim ve lise öğrencilerine gönderdiği mektupta, 8. Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında "Ülkemi seviyorum, belgemi alıyorum" kampanyası başlattıklarını kaydetti. Acar, gençlere gönderdiği mektupta, her gün üzerinde yürüdükleri yolların, üzerinden geçtikleri köprülerin, öğrenim gördükleri okulların, basketbol, Futbol oynadıkları spor salonlarının, parkların, bahçelerin ve kütüphanelerin, tedavi gördükleri hastaneler gibi herhangi bir ücret ödemeden verilen hizmetleri devletin nasıl sağladığına dikkat çekti.

Yaşlılara, kimsesizlere, fakir insanlara aktarılan paraların nasıl elde edildiğini soran Acar, "Tüm bu hizmetleri devletimiz yerine getirebilmesi için en önemli kaynak vergi. Vergi vermek en önemli vatandaşlık görevimiz. Devletimiz vergiyi vatandaşın gelirlerinin yanı sıra yapılan harcamalardan da alıyor. Sizlerin aldığı mallar ile anne ve babanızın yaptığı alışverişler sırasında aldığı fiş ve faturalar ile devlet vergi toplama imkanı sağlıyor. Sizlerin ve aile fertlerinin alışverişlerden almayacağı her bir belge karşılığında devlet daha az vergi topluyor. Devlet ihtiyacını karşılayacak kadar vergi toplayamasa sizlere sunulacak hizmet daha azalacak. Devletimiz daha az gelişecek ve büyüyecek. Bu hizmetler de istenilen düzeyde olmayacak. Bu nedenle yaptığınız tüm alışverişlerde en önemli göreviniz fiş ve fatura almak olduğunu unutmayınız" dedi.

Acar, yaptığı açıklamada, 1 Ocak 2007 ile 18 Mayıs 2007 döneminde, gıda, eğitim, giyim, sağlık harcamaları ile kira giderleri karşılığında fiş ve faturaı biriktiren öğrencilerle çeşitli hediyeler vereceklerini söyledi. Anne, baba ve kardeşlerin yapmış olduğu harcamalar için de alınacak belgeler geçerli olacak. Söz konusu belgeler tarih sırasına göre kaydedilerek Vergi Dairesi Başkanlığı'nda ibraz edilecek. Buna göre, belge tutarı esas alınarak en yüksek tutarda belge ibraz eden üç kişiye diz üstü bilgisayarı, masa bilgisayarı ve dijital fotoğraf makinesi hediye edilecek. En fazla belge getiren öğrenciye ise bir adet masa üstü bilgisayarı verilecek. Çekilişle verilecek hediyeler arasında ise 50 öğrenciye Futbol topu, Basketbol topu ve voleybol topu verilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious