En çok Livaneli'nin filmi etkilemiş

En çok Livaneli'nin filmi etkilemiş.8478
  • Giriş : 19.06.2008 / 23:19:00

Nebil Özgentürk, genel yönetmenliğini yaptığı "Türkiye'nin Hatıra Defteri" belgeselinde yer alan kısa filmler arasında, en çok Livaneli'nin çektiğinden etkilenmiş.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


SKYTURK'te Ali Saydam ve Şirin Sever'in sundukları 'Bildiğin Gibi Değil' programına konuk olan Nebil Özgentürk, CNNTURK'te yayınlanan 13 bölümlük belgesel içinde yeralan kısa filmler arasında en çok Zülfü Livaneli'nin çektiği filmin kendisini çok etkilediğini anlattı.

Hiçbir ücret almadan 14 yönetmen, 110 tanınmış oyuncuyla beraber 500'e yakın kişinin, belgeselde yeraldığını söyleyen Özgentürk, Denizbank'ın sponsor olduğu belgesele başlarken bu denli başarılı olacaklarını hesaplamadığını söyledi. Esprili bir dille, "Ben bu kadar becerebileceğimi bilseydim, o bankadan 10 kat fiyat isterdim" diyen Nebil Özgentürk, ön hazırlığın da bir yıl sürdüğünü belirtti.

Zülfü Livaneli'nin çektiği ve Uğur Mumcu ile yaşadıkları bir olayı anlattığı kısa filmin, kendisini çok etkilediğini vurgulayan Nebil Özgentürk, "Livaneli'nin hikayesi çok çarpıcıydı. O bir fıkra gibi ama trajik bir fıkra... Kendi içinde çok özel bir öykü" dedi.

Özgentürk, belgeseli kaçıranlar için tekrarın gösterilmesiyle ilgili bir takım görüşmelerin yapıldığını da sözlerine ekleyerek belgeselin kitabı ve DVD'sinin çıkacağını ve sinemasına da hazırlandıklarını müjdeledi.

TELEVİZYONGAZETESİ

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious