En çok onlara gülüyoruz

En çok onlara gülüyoruz.21024
  • Giriş : 08.07.2006 / 00:00:00

Ünlü sinema dergisi Premiere, yeni sayısında beyazperdenin en çok güldüren 'Komedi Ustaları' 'Komedi Ustaları'nı seçti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Komedi sayısında komedi filmlerini ve oyuncularını masaya yatıran derginin listesinde Robin Williams, Woody Allen ve Diane Keaton gibi yıldızlar yer alıyor. İşte en çok güldürenler....

Robin Williams
Komedi denince Hollywood'da akla ilk gelen isimlerden olan Robin Williams, Premiere dergisinin seçtiği komedi ustalarından... 'Kuş Kafesi', 'Mrs.Doubtfire' ve 'Dalgın Profesörler' filmleriyle tanınan Williams, "Komik olduğumu ilk kez lise yıllarında fark ettim, kızlarla tanışmak için en iyi yol komik bir erkek olmaktı" diyor. Williams, ünlü komedyen Jonathan Winters'dan etkilendiğini söylüyor.

Diane Keaton
Listede yer alan kadın oyuncuların başında, beyazperdede kendine özgü tarzıyla meslektaşlarının arasından sıyrılan Diane Keaton yer alıyor. Ortaokul yıllarındayken bir öğretmeninin kendisindeki yeteneği fark ettiğini söyleyen Keaton, komediye meyilli olduğunu fark etmesini şu sözlerle anlatıyor: "Öğretmenim bana çok iyi bir mizah anlayışım olduğunu söyledi. Etrafımdaki herkesi çok güldürüyordum."

Bill Murray
'Hayalet Avcıları' serisi ile geniş kitleler tarafından sevilen Murray, sempatik kişiliği ile komedi filmlerinin vazgeçilmez aktörlerinden. 'Çılgın Liseliler' ve 'Suda Yaşam' filmleriyle dikkat çeken Murray, çizgi film seslendirmelerinde de aranılan isimlerden. Murray, ilki 2004 yılında çekilen 'Garfield'in devam filmi olan 'Garfield 2' de yine haşarı kedi Garfield'i seslendirerek izleyenleri güldürecek.

Leslie Nielsen
"Ünlü tiyatrocu Lee Strasberg'e göre; oyuncuların komedi filmlerinde dramalardan daha da fazla ciddi olması gerekir" diyor ünlü aktör Leslie Nielsen. 'Sapsız Sanık', '2001 Uzay Kaçıkları' ve 'Korkunç Bir Film 3' gibi filmleriyle izleyenleri güldüren Nielsen, hayranlarıyla bu yıl yeni filmi 'Korkunç bir Film 4' ile buluşmaya hazırlanıyor. Nielsen, "Komediyi çok seviyorum çünkü insanları güldürmekten hoşlanıyorum" diyor.

Steve Martin
Son olarak başrollerini ünlü şarkıcı Beyonce ile paylaştığı 'Pembe Panter' filmiyle hayranlarını güldüren Steve Martin, komedi filmlerinin en sevilen yüzlerinden. Tıpkı Robin Williams gibi komik bir adam olmanın kadınlarla arasını her zaman iyi tutmasını sağladığını söyleyen Martin, ülkemizde de en çok 'Gelinin Babası', 'Çatlak Yönetmen' ve 'Aman doktor' gibi filmleriyle tanınıyor.

Woody Allen
Hollywood'un beyazperdeye kazandırdığı en yetenekli yönetmen ve oyunculardan birisi olan Woody Allen, Premiere'in seçtiği bir diğer 'komedi ustası.' Gerek yazdığı senaryolarla, gerekse kamera önündeki performansıyla izleyenleri çoğu zaman güldürmeyi tercih eden Allen, 'Ufak Sahtekarlıklar', 'Karımı Nasıl Parçaladım' ve 'Anything Else' filmleriyle izleyenleri kahkahaya boğmuştu.

Cameron Diaz
Hollywood'un seksi aktrislerinden birisi olan Cameron Diaz, derginin seçtiği ikinci kadın komedi oyuncusu. 'Maske', 'En İyi Arkadaşım Evleniyor', 'Ah Mary Vah Mary' ve 'Yerinde Olsam' filmleriyle tanınan Diaz, "Kendimi bildim bileli komik bir kadınım" diyor. Mizah yeteneğinin doğuştan var olduğuna inanan güzel yıldız, "Komiklik öğrenilmez" diyor.

Jack Black
Fiziksel özellikleriyle de komedi filmlerine uygun bir isim olan Jack Black, komedinin ustaları arasında yerini aldı. 'Nacho Libre', 'High Fidelity' ve 'Orange Country' adlı filmlerde rol alan ünlü aktör, senaryoyu okuduğunda eğer gülüyorsa, o filmde oynaması gerektiğini düşünüyor. Ünlü aktör, karakterlerin kağıt üzerinde bir hiç olduğunu, oynadığı tüm karakterlere, kendinden bir şeyler eklediğini de belirtiyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious