En çok rötar yaşanan havalimanları

  • Giriş : 01.09.2007 / 15:28:00

İngiltere'deki Heathrow'un başını çektiği “Avrupa'nın en çok rötar yaşanan havaalanları” listesinde İstanbul Atatürk Havalimanı 21. sırada yer aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan uçakların sadece yüzde 19,9'unun rötarlı kalktığı, ortalama rötar süresinin 38,5 dakika olduğu açıklandı.

Avrupa Havayolları Birliği tarafından hazırlanan listede yer alan diğer Avrupa havaalanları içinde Londra'nın en büyük havaalanı olan Heathrow ilk sırada yer alırken, bu havaalanından kalkan uçakların yüzde 33,8'inin rötar yaptığı, ortalama rötar süresinin 34.6 dakika olduğu ifade edildi.

En çok rötarlı uçuşun olduğu havaalanları listesinde Heathrow'u Roma, Paris Charles De Gaulle, Larnaka, Londra Gatwick, Madrid, Barselona, Dublin, Atina, Manchester, Frankfurt, Stockholm, Milano Linate, Münih, Kopenhag, Milano Malpensa, Zürih, Paris Orly, Lizbon ve Amsterdam izledi. Bu havaalanları içinde ortalama rötar süresi rekorunu ise 50.4 dakikayla Amsterdam kırdı.

Ey iyiler arasında yer alan 21. sıradaki İstanbul'u ise Helsinki, Cenevre, Düsseldorf, Oslo, Viyana ve Brüksel havaalanları izledi. Brüksel havaalanından kalkan uçakların sadece yüzde 15,5'inin rötar yaptığı açıklandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious