En fanatik taraftar grupları belli oldu

En fanatik taraftar grupları belli oldu.20119
  • Giriş : 03.01.2009 / 11:11:00

Emniyet'in hazırladığı rapora göre Liverpool taraftarını bile kendisine hayran bırakan Beşiktaş taraftarı şovları kadar taşkınlıklarıyla da zirvede. İşte sıralama:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Siyah-beyazlıları Bursa, A.Gücü, G.Saray, Göztepe, Karşıyaka, Diyarbakır, Mardin ve F.Bahçe izledi. 'Futbolda Şiddet ve Düzensizliği Önleme Platformu' bugün Antalya'da toplanacak. Kulüp temsilcileri ve emniyet yetkililerinin katılacağı toplantıda emniyete para ödenmesi ve güvenliğin özel birimlere devri görüşülecek.

En fanatik Beşiktaş
Türkiye Futbol Federasyonu tarafından düzenlenen ve müsabakalardaki güvenlik organizasyonlarının tartışılacağı ve bugün ve yarın Antalya'da yapılacak olan “Çözüme Doğru II” semineri öncesi Emniyet Genel Müdürlüğü Güvenlik Daire Başkanlığı tarafından bir rapor hazırlandı.

Futbol Federasyonu'na sunulan ve Antalya'da tartışılacak olan rapora göre Türkiye'de en fanatik taraftar Beşiktaş'ta bulunuyor. Siyah beyazlı takımı Bursaspor, Ankaragücü, Galatasaray, Göztepe, Karşıyaka, Diyarbakırspor, Mardinspor, Fenerbahçe gibi takımlar takip ediyor.

Türkiye Futbol Federasyonu ve Emniyet Genel Müdürlüğü işbirliğiyle oluşturulan “Futbolda Şiddet ve Düzensizliği Önleme Platformu”nun ikincisi olan toplantıya tüm profesyonel lig kulüplerinin temsilcileri ile 81 ilin çevik kuvvet şube müdürü katılacak.

İŞTE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

# Toplantıda emniyetin tesbit ettiği 40'a yakın takımın fanatik taraftarlarının dökümü çıkartılacak.

# Emniyet federasyondan ve kulüp yetkililerinden bu konuda kendilerine destek vermesini isteyecek.

# Emniyet ayrıca güvenliğin sağlanması için, profesyonel düşünceyle, Futbol federasyonundan para da talep edecek.

# Sistem oturduktan sonra da emniyet geri çekilecek ve görev özel güvenlik birimlerine teslim edilecek. Polis sadece stat dışında tedbir alacak.

# Emniyet ayrıca deplasmana giden taraftar gruplarının da bildirilme şartı getirmeyi planlıyor. Tüm taraftar grupları başlarını tesbit eden emniyet, il dışına giden taraftar otobüslerine, ulaşacakları yere kadar eskort yapacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*